pornogrind

Českej název filmu je značně zavádějící. Upíry by jste v tomhle filmu hledali marně. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a popravdě jsem do tohoto filmu šel jen kvůli B. Karloffovi. Spíš než o horor jde o jakousi krimi kde se celej film nahání tajemnej pan X a dějí se tu kšefty s heroinem. Každopádně to nenudilo, zápletka v celku dobrá ikdyž i nějaká nelogičnost se najde(jako třeba figurína která si sama v letu otevře padák) ale krátká stopáž naprosto vylučuje nudu. Povedlo se i herecký obsazení a je tu i pěkný ženský element. Nemám problém dát 3hvězdy. ()

Oktavianus

Upřímně, dost slabé. Moc nepomáhá ani přítomnost Karloffa a Van Sloana, na kterou jsem se hodně těšil. Oba sice odehrají svoje, ale celkem je v tomto thrillerovém vyprávění příliš mnoho slabých míst - i navzdory velmi krátké stopáži. Za zmínku stojí i jack Holt coby tajný agent a Constance Cummingsová, která sice nehraje špatně, ale je strašně nevýrazná: ostatně, platí to pro celý tenhle film. Historka o padoušských lékařích, narkoticích zakopaných na hřbitově a relativní akčnosti zní sice na papíře dost zajímavě, ale reálně to provedeno bylo hrozně nezajímavě. Přemýšlím proč - buď se film otrocky držel Swerlingovy knihy, nebo je to chybami režiséra Dillona, anebo v Columbii moc neuměli natočit napínavý atmosferický příběh; nevím, možná všechno dohromady. Ale je to škoda, kde jinde se ještě potkáte s Karloffem a Van Sloanem v jednom filmu? ()

Campbell

Nic moc a nezachrání to ani Karloff. Film postrádá cokoliv co jsem čekal. A o horor se taky moc nejedná. Je tu špionáž, rádoby akce a celkově mi film přijde takový zvláštně natočený, plno scén mi nedávalo smysl. Jedině pro historiky a btw Van Sloan opět výborný. ()