Medellín

Mladého youtubera Brahima unesou v Kolumbii překupníci drog. Jeho bratr Réda přesvědčí svoje kamarády Stana a Chafika, aby s ním vyrazili na záchrannou misi. Ale vymkne se to z rukou. S pomocí kolumbijské policistky a bývalého amerického agenta se jim podaří Brahima vystopovat a pokusí se ho ze spárů drogových dealerů vysvobodit. (Prime Video)

dannyyy

Jako komedie to moc nefungovalo, a to asi kvůli ústřední trojici, která humorná prostě není, jako jiné francouzské party. Nicméně velmi překvapilo po akční stránce. Honičky byly dobře natočené a závěrečné "vyproštění" bylo, jako z akčního bijáku. Samotný konec hodně překvapil. U komedií na to nejsem zvyklý. Rozhodně lepší průměr. ()

drackula

Najskôr sa to tvári ako juhoamerická obdoba Hangover, ale následne chce príbeh vyzerať akčne-cool ako Mission Impossible. Prvá polovica ma bavila, ale čím viac a blížil záver, tým viac sa to kazilo. Finále bol už len nelogický klinec do rakvy, lebo "netušíme ako to ukončiť, tak tam dajme veľký výbuch ako v 80s". 50% Amazon ()

Lacike

Komédia s úchylným a brutálnym humorom v štýle Bad Boys. Komediálnych scén, ktoré ma rozosmiali tam až tak veľa nebolo, miestami tam boli aj úplne hluché miesta, ale akonáhle došlo na akciu, tak som vrnel blahom. Deväťdesiatková oldschool akcia vo veľkej miere s reálnymi kaskadérskymi kúskami. Sú tu jak cool naháňačky, krvavé prestrelky tak aj pár drsne pôsobiacich kratučkých bitiek. Často sa tu citujú alebo rovno vykrádajú iné filmy, ale keďže v kvalitnom prevedení, tak to nevadí. Keby bolo ústredné duo vtipnejšie, a film lepšie fungoval mimo akcie, tak by som dal aj štvrtú hviezdu. Takto je to príjemná oddychová jednohubka. 6/10. ()

BarryLyndon

Už jenom ten název musí fandové Entourage milovat.   V podstatě je to dvojka Pařby v Pattayi, kde skládali tvůrci komediální poctu bojovým filmům. Francouzům akční komedie poslední dobou žeru a Franck Gastambide má podobně našlápnuto jako partička okolo Philipa Lacheau. Sranda je, že si budoval jméno na napodobování Vína Diesela a teď je ve všem lepší. Hlavně tu tvoří super dvojku s charismatickým Ramzy Bediou, to je ten hlavní policista ze Ztracené kulky.  Zaporáka si to půjčilo z Breaking Bad a celkově to Hollywoodu přepáleně ukazuje, jak má vypadat akční komedie. Docela mne překvapil závěr a v podstatě zbytečně levné cameo. Ale chápu, že jsou tvůrci fandové, já jsem taky. :) 7/10 ()

EvilPhoEniX

Tahle francouzská partička je bohužel o 2 třídy slabší než partička s Lacheauem a Boudalim, ale jde alespoň o neurážející french průměr. Francouzské komedie mám rád, jsou správně trhlé a né tak vulgární jak od USA a hlavně se komediálních vod pořád drží, kdežto v Americe žánr komedie téměř vymírá. Tady máme partu přátel, kteří odjedou do Kolumbie hledat svého uneseného bratra, jenže večer se zvrtne a pod vlivem drog unesou syna největšího místního bosse El Diabla a půjde jim o krk. Námět je zábavný, akce je natočená v pohodě, byť se skládá spíše z auto naháněček a občas se dá zasmát, ale je to spíš oddechovka, která dobře uteče, ale žádné šílené záchvaty smíchu se nekonají. Potěší i Mike Tyson v závěru. 55% ()