Geometria

všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Thriller
Mexiko, 1987, 8 min

Jeden z raných filmů Guillerma del Tora vypráví příběh chlapce, který již nechce propadnout z geometrie. Proto si na pomoc přizve samotného ďábla. Aby toho nebylo málo, chce ještě zpět svého otce, který zemřel před třemi měsíci. Obě přání se mu splní. Ovšem zapomněl na to, že není příliš dobrý v geometrii. (Herráček)

altaica

PRO MUŽE:Fenomenální kraťásková ptákovina režiséra Guillermo del Toro, která je parafrází povídky “Zaječí pacička” a umocněná brutální, byť očekávanou pointou z učebních osnov geometrie. Krátké, vtipné a inteligentní. Vřele doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Průzračně čisté a jasné sdělení. Pozor na přání, madame, mohla by se splnit. (Onehdá chtěl jeden mít ptáka až na zem a druhý den mu vlak přejel nohy. Přání splněno. Druhý chtěl velkýho ptáka, co hodně vydrží. Od té doby s ním všude chodí havran, co chlastá a hulí 10x víc než on sám. Takže bacha.) ()

Trevor

Už 23 ročný Del Toro naznačil že jeho filmy budú mať super atmosféru, často budú balansovať na hrane fantasy a hororu ale najmä že si dá záležať na detailoch. (Hodiny na stene, fotka otca na stene za chlapcom, Exorcista v TV). Ako to u jeho filmov býva už vtedy bola zvolená výborná hudba a veru tento chlapec užz geometrie 5ku nedostane. Treba si dať pozor nato čo si človek praje. ()

Rufete

Co k tomu říct; vypadalo to zajímavě, tak jsem si to pustil. Nehledejte v tom nějakou vážnou vědu, je to krátkometrážní film a za nějakých 8 minut vám nikdo hlavu nezamotá. Dalo se to zhlédnout, ale je to v podstatě jen taková blbost na uvolnění atmosféry. No, každý jsme nějak začínali a když je nápad, tak proč ho nevyužít. To by udělal každý z nás, ale nejspíš ne tak dobře, jako Guillermo del Toro. Nenadchlo mě to tak, jako ostatní, zřejmě opravdu nejsem žádný fanda, ani když jsou ty španělské filmy krátkometrážní. ()

TERRORDROME

Zábavný kraťas o chlapcovi ktorý vyvolá diabla aby mu pomohol neprepadnúť z geometrie. To je logické, ja sám viem že to bez intervencie všetkých síl pekelných proste nejde. Podľa mojej teórie sú totiž všetci učitelia matematiky úchylný sadistický cenobiti, ale to len tak na okraj. Nakoniec však chlapec zistí len to že nad satanom a geometriou vyhrať nejde a v každom prípade skončí v kotly vriacej smoly kde ho bude olizovať banda plesnivých biskupov. Solídne atmosférická a k tomu vtipná záležitosť z ranného obdobia Guillerma del Tora. P.S film sa už dá našťastie vidieť aj v lepšej verzii než tu opisuje zbytok komentárov, v tej pôvodnej naozaj miestami nevidno ani prrrd. ()

lennyd

Chlapec slíbil své matce i sobě, že už nikdy nebude znovu opakovat žádnou zkoušku, ani tu z geometrie. A že pro to udělá všechno. Jednoho večera zkusí vyvolat ďábla, aby mu s přáními pomohl. Jako ochranu proti ďáblovi mu poslouží prastarý symbol, pentagram... Musím přiznat, že jsem od Guillerma del Tora čekal o chlup víc. Nápad to sice má, a ač je myšlenka vskutku originální a zajímavá, pointu lze tušit už od prvních minut (vlastně už z názvu). Herecké obsazení či vizuální zpracování těžko hodnotit, nebo youtube varianta je naprosto otřesná (ale díky aspoň za ni). Každopádně dobrý start do filmového světa pro tvůrce takových bomb jako je Faunův labyring nebo Hellboy... ()

• Natáčelo se v mexickém městě Guadalajara. (BMW12)