100 rokov štúdia Warner Bros.

• Česko 100 let Warner Bros. (viac)

Štyri špeciálne dokumentárne filmy skúmajú vplyv spoločnosti Warner Bros. na umenie, obchod a kultúru a pri príležitosti 100. výročia založenia legendárneho štúdia rozprávajú jeho bezprecedentný príbeh. (HBO Max)

Enšpígl

Ano společnost, která nám dodala tolik nádherných příběhů plných emocí, smíchu, akce, fantazie má sama vlastní silný příběh, který jsem si radostí vyslech. Ano beru v potaz, že tohle je tak trochu Warneři přeji Warnerům všechno nejlepší a koukněte jak jsme užasní, ale ano jste ... tolik filmů, která budou zářit na věky  vytvořené chlapy, který měly sny a šly si za nima. Dokument obsahuje krátké poznámky filmových osobností, kritiků a bossů od Warnerů. Líbí se mě vize "věřím svému filmaři" bez této vize bychom neměli asi hodně těch filmů, které nejvíc obdivujeme, jen se bojím o budoucnost filmů. Politika ta svině odporná proniká víc a víc do filmového byznysu a mě děsí, kde to skončí. ()

luka4615

Skvěle zpracovaný dokumentární seriál, který za pomoci slavných tvůrců, herců či vysokého managementu vytváří ucelený náhled do bohaté historie tohoto legendárního studia. Celý projekt je prokládán ukázkami z těch nejslavnějších děl, což ještě navíc umocňuje hlas Morgana Freemana jakožto vypravěče. Pokud jste tedy fanoušek filmografie a zajímá Vás i historické pozadí za některými Vašimi oblíbenými filmy, tak byste si 100 Years of Warner Bros - The Stuff That Dreams Are Made Of určitě neměli nechat ujít. (HBO Max) ()

Malarkey

Netušil jsem, jaký příběh se za vznikem Warner Bros. studia skrývá. A jak to tak bývá, tak i v tomto příběhu najdete pár těch sviní, bez kterých by se dnešní sláva studia neobešla. Je ale hezké sledovat napříč desetiletími, kolik legendárních tvůrců studiem prošlo a kolik hezkých filmových chvil filmy z této produkce připravili nám, fanouškům dobrého filmu. ()

choze

Oslavný dokument o studiu, které nám dalo Vymítače ďábla, Supermana s Reevesem, Kubrickovy, Eastwoodovy a Nolanovy fláky, Matrixy, Pána prstenů či Harry Pottera (a letošek zbouralo s Barbie), ale taky Přátele. Záplava informací a slavných mluvících hlav a příjemný message, že dobré příběhy nám mohou pozitivně měnit život. ()

M.i.k.e

hezky zpracovaný dokument, který ve čtyřech epizodách proletí stoletou historii WB, přičemž každý díl se snaží mít trošku jiné téma. Samozřejmě některé věci je třeba brát s rezervou, protože tohle je dokument oslavující práci studia , jeho pokrokovost, prozíravost a rodinnou atmosféru, takže se tu všichni plácají po zádech a o průserech a nenaplněných potenciálech třeba Monsterversa, nebo všeho okolo DC se tu tak (celkem logicky) nic nedozvíme...70%. ()