Tato minisérie s hvězdným obsazením vypráví o Empire Falls, což je skomírající městečko v Nové Anglii plné ztracených, ničemných i zdánlivě čestných občanů. Žije tu také Miles Roby, který už dvacet let opéká karbanátky v Empire Grill. Co ho vůbec drží v téhle mizerné díře? (oficiálny text distribútora)

Jossie

Život v Empire Falls plyne podle diktátu jedné panovačné dámy v podání výborné Joanne Woodward. Ed Harris je člověk poznamenaný tragédií, která se stala v jeho rodině a kousek po kousku poodhalujeme, co se stalo, z jeho vzpomínek na matku (Robin Wright Penn). Film z produkce HBO je nabitý skvělými herci, Paul Newman má v posledních filmech čím dál zajímavější role otců (tenhle je obzvlášť svérázný), Philip Seymour Hoffman je skvělým osudovým mužem, zlomeným životem, Helen Hunt nešťastnou manželkou, která najednou neví, co se životem a takových postav a charakterů je příběh plný. Zklamal mě trochu jen konec, některé věci byly trochu nedotažené a události neobjasněné. ()

Phobia

Bohužel jsem zatím měla příležitost vidět jen první polovinu filmu, ale až se naskytne vidět i druhou část, nebudu v nejmenším váhat. Mozaika lidských osudů v jednom americkém městě dominuje kvalitním hereckým obsazením, narazíme na slavné, velké i menší hvězdy filmového plátna. Za český dabing by někdo zasloužil pověsit za uši do průvanu, zvláště Ed Harris s protivným hlasem Michala Pavlaty je skutečně opruz. Prozatím tedy 75% a jdu se poohlédnout po údajně dějovějším pokračování. ()

RomanHyde

Krásný deepový snímek o životě a jeho bilancování. Výborné obsazení, skvělé herecké výkony (Helen Hunt je tady vyloženě k sežrání :) , zpracování a příběh, který psal sám život. Aneb život je příliš krátký na to, abychom jej mohli nechat proklouznout mezi prsty a o co jsme přišli, zjistíme až když o to fakt příjdeme... Tak nějak můžeme shrnout to co prožívá Ed Harris v tomto povedeném televizním (!!!) filmu. ()

Antek

Empire Falls by mohlo být klidně dějištěm románu Stephena Kinga, protože v něm ožívají všechna mistrem tolik oblíbená témata. Malé městečko ve státě Maine, dávná tajemství a paleta postav, které jsou k sobě připoutány pavučinou času. Jenomže to, co se v městečku probouzí, není žádná nadpřirozená síla, ale něco daleko temnějšího -- lidská vášeň. Nádherná a strhující freska lidského osudu, který ne vždy kráčí tam, kam kráčejí naše sny. Ohlédnutí za milovanými, kteří zde již nejsou -- za láskami, které odvál čas a příležitostmi, které nejsou o tom, abychom je využili, ale alespoň se je pokusili využít. Nezvratná pravda, která oproti klasickým Disneyovským lžím (jdi za svým snem a on se Ti splní), působí jako sice trpká, ale křišťálově čistá sklenka vína ... ()

Radiq

Nádhera. To se prostě nedá popsat. Můžu s čistým svědomím říct, že to bylo fakt hezky natočený a že to byl fakt skvělej scénář a postavy skutečnější než pravá koule ministra obrany a měly hloubku větší než vaginální. Za scénář celkově bych dal asi Oscara. S hereckým obsazením - nejen že to bylo prošpikovaný hvězdama první i druhé velikosti, ale taky se všichni předvedli v té nejlepší formě (ne od bábovky). Celej film jsem u toho cítil takovou jakoby depku, ale to já mám rád. ()

• Na doporučení autora románové předlohy Richarda Russoa byl film natáčen ve městech Kennebunkport, Skowhegan, Winslow a Waterville v americkém státě Maine. (KlonyIlony)
  • Kvůli natáčení scén v restauraci Empire Grill byla přestavěna pizzerie v Skowheganu. Restaurace Empire Grill zkrachovala v roce 2011, později na jejím místě vznikla thajská restaurace. (KlonyIlony)