Odložený prípad

• Česko Odložené případy (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2003–2010), 114 h 33 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvorcovia:

Meredith Stiehm

Kathryn Morris, Danny Pino, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry, Tracie Thoms, Nicki Aycox, Susan Chuang, Jonathan LaPaglia, Josh Hopkins, Tania Raymonde (viac)

Lilly Rush (Kathryn Morrisová) je detektívka, ktorá vo Filadelfii vyšetruje nedoriešené a neobjasnené vraždy, známe ako položka s názvom: Odložený prípad. V prvej časti sa Lilly zaoberá prípadom z roku 1976, kedy bola mladá tínedžerka ubitá na smrť na tenisovom kurte počas akejsi párty. Pomocníčka v zámožnej rodine, Bonita Jakarta (Lillian Hursová), je ochotná svedčiť v prípade vraždy tínedžerky Jill Shelby (Kate Maraová). Lilly Rush teda znovu obnovuje prípad a chce doviesť vraha pred súd. Podozriví sú dvaja bratia, ktorí nikdy neboli z ničoho obvinení, pretože majú za sebou silnú a vplyvnú rodinu. Lilly vypočúva priateľov a ľudí, ktorí Jill poznali jej najlepšiu priateľku Melanie (Lisa Waltzová), jej priateľa Tooda Whitleya (D. W. Moffett), ktorý sa po smrti Jill oženil s Melanie, a vypočúva aj jeho problematického brata Erika (Michael Reilly Burke), ktorý podľahol alkoholu. Lilly je odhodlaná odhaliť pravdu, takže musí donútiť rodinu Whitleyovcov ku konfrontácii ich temnej minulosti, a to napriek neochote a odporu všetkých tých, ktorí s prípadom nejako súvisia, vrátane autoritatívnej a vždy víťaziacej matky (Elizabeth Franzová)... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (8)

Odložený prípad (2003)

V porovnání s ostatními kriminálkami, obzvláště mými oblíbenými Sběrateli kostí, je to vlastně dost nuda. U takhle dlouhých kriminálních seriálů je postem času důležitý vývoj postav a jejich životy, jako jednotlivé případy. Bohužel Cold Case se ten vývoj totálně vybodl a téměř všech 156 dílů je jen o vraždě v minulosti, vyšetřování, zatčení. Po sedmi sezónách je to už příšerně repetetivní a nudný. Postavy, včetně hlavní Lilly Rush neprojdou vůbec ničím. Ona si občas najde nějakýho přítele, vydrží to 3 díly a pak 20 dílů nic. A u ostatních ani to ne. Samotný kriminální případy jsou fajn, ale ke konci to dohnalo sebe sama a téměř všechny příběhy z posledních řad jsme v nějakém podobném duchu viděli v předešlých sériích, a v lepší kvalitě. Po Odloženkách mám trochu pachuť, Sběratele kostí jsem miloval, ale tady se jelo o minimálně jeden level níž. ()

Season 1 (2003) (S01)

Ničím nezajímavý start nejspíš naprosto průměrného seriálu. Chybí tomu "geniální" postavy jako měli Sběratelé kostí nebo alespoň Vražedná čísla. Tohle je sice takové reálnější, ale pro diváka většinou solidní nuda. Vývoj postav prakticky neexistuje, dal by se shrnout do 2 vět. ()

Season 2 (2004) (S02)

I když ve výsledku stále 3, tak hlavně díky několika skvělým dílům mám z dvojky mnohem lepší pocit než z jedničky. Seriál jakoby se pomalu nacházel a občas ukázal svůj potenciál, hlavně díky poslednímu dílu. ()

Season 3 (2005) (S03)

Klasická, ničím nevybočující řada, která jen pokračuje rovně vpřed přesně tak, jak si tvůrci od prvního dílu usmysleli. Minimální vývoj postav, pokud vůbec nějaký, a krásná Kathryn Morris. Takže nic nového pod sluncem. ()

Season 4 (2006) (S04)

Vlastně stále stejná písnička. Jen závěr čtyřky naznačil, že kdyby se scénáristé trochu snažili a občas změnili pravidla hry, nebo dokonce týmu připravili nějakého většího soupeře, jakého občas měli Sběratelé kostí nebo Mentalista, seriál by hned šel o úroveň výš. Takhle ty dokola jdoucí epizodní příběhy velmi rychle omrzí. ()

Season 5 (2007) (S05)

S přehledem nejlepší série, která je nejlepší hlavně díky jednotlivým dílům, kdy 4 dostaly ode mě nejvyšší hodnocení. Celý seriál stoupá a padá právě díky vynalézavosti scénáristům vymýšlet další a další minipříběhy, protože seriál jako takový se už 5 řad téměř nikam neposouvá. A přitom, když se podíváte na Sběratelé kostí nebo Mentalistu, tak větší prostor pro hlavní postavy těmto seriálům jen prospívá. ()

Season 6 (2008) (S06)

Bohužel zpět do vod průměru. Je tu sice několik skvělých dílů, ale na druhou stranu tu je zase víc těch horších, které celkové hodnocení kazí. ()

Season 7 (2009) (S07)

Tady je už vidět, že to nebavilo herce ani tvůrce. Po sedmé jedno a totéž je už celkem nudný. Za těch 7 let se projelo všechno možný a tady snad není ani jediný případ, který by byl nějak zajímavý nebo který jsme, obvykle v lepším, neviděli v předešlých řadách. ()