Vlakoví lupiči

• USA The Train Robbers

Vdova Loweová si najme pistolníka jménem Lane, aby jím pomohl nalézt zlato, které ukradl její manžel. Chtěla by totiž zloto vrátit zpět majiteli, aby mohla začít znovu. (oficiálny text distribútora)

sudruh sustruh

Priemerný, zľahka odľahčený, western. Nezachránia to ani exteriéry, a už vôbec nie westernové mestečko pozostávajúce z troch! stavieb + zásobníka na vodu pre parné lokomotívy, pripomínajúce skôr mesto duchov, a postavené uprostred ničoho . Snáď len záverečná pointa pridáva jednu hviezdičku k celkovému hodnoteniu filmu. ()

YURAyura

2/10 Natahovana nuda, kde se porad jede na koni - jedna skupina pomalu a druha rychle - vystrihat tyto zabery, tak jsme se stopazi tak na polovine. Zapletka je jednoducha - postavy klasicke a nebyt poslednich 2 minut, tak to poslu do odpadu. Od zacatku jsem si rikal, proc asi postavili to "mestecko" uprostred niceho, ze se tam vyjima jako cernoch na srazu kukluxklanu... A ta otresna vecne nalicena kozata pani s krasnym ucesem - no tfuj! ()

PTuranyi

Dobrý western s prekvapivým a vtipným koncom. Veľmi dobrá produkcia a kvalitné herecké výkony ponúkajú štandardne dobrú atmosféru pre príbeh cesty za zlatom ukrytým uprostred ničoho, ktorý spestruje svojím zjavom Ann-Margret v úlohe manželky mŕtveho lupiča, ktorá pozná miesto kde sa zlato nachádza. Tá prináša do drsného prostredia trocha romantiky a okrem toho, že tak trocha pletie hlavu nejednému kovbojovi, postará sa o záverečné prekvapenie hoci sa ho dozvieme z úst pinkertonovho pištoľníka. 70% ()

cheyene

Možná, že jsou Vlakoví lupiči opravdu svým tempem pomalejší, divoké přestřelky tu nemáme až do posledních pár minut, kdy se nějaké to pravé waynovsko-westernové peklo rozpoutá, ovšem i přesto jsem se dost bavil. A vůbec mi nevadilo, že se minimálně střílí a více se mluví. Příjemná hudba, sympatičtí kladní hrdinové plus ženská postava jako koření, tohle všechno mi to vynahradilo. Solidní 4*. ()

Han22

John Wayne a western to znamená jistý standard a platí to i v tomto zapadlém filmu, který nemá ani český dabing. Krásná kamera, pár výborných přestřelek, parta slušných herců hrající sympatické postavy a jiskrné dialogy. Bohužel také příběh řídký jak stolice - Wayne se skupinou přátel pomáhá dámě získat zlato, čelí jiné skupině jezdců a to je celé. O záporácích se nic nedovíme, žádné konflikty ve skupině, romance je zazděná. Pointa potěší, ale víc než ten solidní průměr to nevytáhne. 3*. ()

• John Wayne (šéf) si krátce před začátkem natáčení zlomil dvě žebra, což mu způsobilo takové bolesti, že měl v noci problémy se spánkem. Akční scény musely být kvůli jeho zdravotnímu stavu omezeny, ale houževnatý herec odmítl natáčení odkládat a projevil stejné odhodlání a smysl pro osobní poctivost, jakými se vyznačovala jeho postava na plátně. (sator)
  • Rok 1972 byl pro Ann-Margret (Mrs. Lowe) těžkým obdobím v jejím životě. Začátkem roku se vážně zranila při vystoupení na jevišti v show v Lake Tahoe a musela podstoupit fyzickou terapii. Kromě toho musela kvůli rozsáhlé jízdě na koni, kterou vyžadoval scénář, překonat svůj strach z koní. Před začátkem natáčení absolvovala lekce jízdy na koni u Chucka Haywarda, kaskadéra známého svým jezdeckým uměním. Morální podporu ji poskytl také John Wayne (šéf). (sator)