Smolu nosíš ty, láska

• Česko To ty nosíš smůlu, lásko

Hlavná postava päťdesiatnička Monika, má pocit, že v živote dosiahla všetky, pre spoločnosť dôležité méty. Dieťa už má odrastené a ako workoholičke sa jej kariérne veľmi darí. S manželom má však stále spoločného menej a menej a v myšlienkach sa čoraz častejšie vracia do mladosti, kedy sa nebála vybočiť zo zabehnutých koľají a vedela oceniť krásu okamihu.  Monika sa rozhodne objaviť svoje dobrodružné ja a prihlási sa na kurz lezenia, ktorý organizuje Igor. Igor je absolútnym protikladom Moniky – spontánny, až chaotický blázon, celoživotný dobrodruh bez sebareflexie a zmyslu pre zodpovednosť, ktorý sa zmieta v problémoch, za ktoré môže jeho ľahkovážny životný štýl. (CinemArt SK)

dopitak odpad!

99 % filmů hrdě dokoukám, i když často otrávený jak šváb. Život ale není tak dlouhý, abychom občas něco nemohli vyhodit rovnou. Vydržel jsem do okamžiku, kdy poslední dobou překotně protežovaný Ivan Franěk ležérně hovořil v autě na začátku výpravy asi na hory s o šest let mladší Michaelou Čobejovou. On santusák bydlící v garáži, ona právnička, dáma na úrovni. Proč jí tykal, zatímco ona jemu vykala, bych neřešil. Když si ale zrovna tenhle dialog pustíte, patrně to sami rychle vypnete. BAN režisérovi na doživotí. ()

Ondrew

Uz pri pohlade na zaner mi bolo viac-menej jasne, ze v nasich zemepisnych sirkach pojde o dalsiu tuctovu zanrovku. A nemylil som sa... Okrem par dronovych zaberov nie je vobec o co stat. Ak by som pocas sledovania nerobil min. 5 inych veci, unudil by som sa xmrti po prvej polhodine. Vidiet a zabudnut alebo radsej nevidiet a tych 98 minut zivota investovat do zmysluplnejsej zabavy. To je to jedine, co mozem odporucit. 15%. ()

klukluka

Ten film má 36 procent a ještě 20 minut před koncem jsem nechápal, jak se mu to mohlo stát. Protože Ivan Franěk hraje jako o život a má i co hrát, po technické stránce to nemá chybu, snad jen maličko občas zlobí zvuk, ale není to nic, kvůli čemu by nad tím měl někdo lámat hůl, má to nádherný lokace a kameru, která to dokázala zprostředkovat, má to sympatickýho Štáfka a krásnou Skleničkovou, má to příběh, má to všechno… Jenom Fraňkova postava je občas pro mě nepochopitelně stařecky nerudná, stejně tak se chová i Hajdu, u hlavní hrdinky jsem tu semetriku bral jako součást charakteru. Osobně si myslím, že kdyby Monču nehrála sama paní producentka, ale svěřila tu roli dejme tomu Soni Norisové, tak to muselo mít výrazně lepší rating. Přišlo mi to, jako by si chtěla splnit sen o romantickém vzplanutí s charismatikem Fraňkem. A tohle bych řekl, že byl ten jedinej kámen úrazu jinak vcelku povedenýho filmu. Plus mi to na konci pokazila Štáfkova věta: Kvůli mýmu tátovi se ale nemusíš bát vázat. Synovec si asi nevšiml, že byl strejda celou dobu ženatej. Ale to je prkotina a kvůli tomu by to snad taky nemuselo takhle krutě propadnout. Je to o trochu nepřesvědčivé boomer love, každýmu člověku 40+ to ovšem doporučím úplně s klidem. A nemyslím si, že bych si tím měl trhnout ostudu. Stejně jako si ji netrhnul pan režisér, tenhle svůj debut zvládnul se ctí. Tolik moje seriózně pojaté zamyšlení nad tím, kdo nebo co tomu přinesl smůlu. P.S.: Jednu bázi slovenských horolezců na Hvaru (ve Svaté Nedelji) znám, té filmové se ale nepodobá ani zbla. Není to div ne celá vesnice na pláži, ale chýše pod skálou. Pro někoho snad i větší romantika, ale tipuju, že paní advokátce by se tam moc nelíbilo. ()

Marze

Odlehcena screwbal komedie s jinym socialnim zazemim milostne dvojice, stretnuti s maskulinitou a konfrontace pohlavi. K tomu tema dosud potlacovane potreby hlavni hrdinky. Plusem jsou pohlednicove lokality pomijiva krasa okamziku. Druhy mladsi par umoznuje hlavni dvojici vzpominat na sve mladi a je videt, jak se stale vice sblizuji.  Film se  mi zda vydarenejsi nez ceske romanticke komedie. ()

mira007

Režijní prvotina Samuela Spišáka o špičkové právničce, která si zaplatí zážitkový horolezecký zájezd do Chorvatska s dobrodruhem - zoufalcem možná měla nějaký potenciál, ale tam krom pěkných záběrů Chrovatska nefungovalo vůbec nic. Nemastné, neslané bez vtipu bez energie. Čobejová a Franěk fajn, ale proč by měli být spolu a já tomu měl jako divák fandit jsem nepochopil. ()