Válečný veterán William Lansing (STEVEN SEAGAL) žije v ústraní na Aljašce a jeho jedinou radostí je dopisování si s osiřelou Polkou Irenou. Když však od ní několik dní nedostane žádné zprávy a ze sirotčince přijde strohý dopis, že Irena mu už nebude psát, rozhodne se vypátrat proč. V Polsku zjistí, že sirotčinec slouží jako zásobárna pro rozsáhlé obchody s bílým masem a Irena zmizela v síti zločineckého gangu. (oficiálny text distribútora)

Beky

....Steven natočil horší filmy ( Zabiják, Cizinec ) v novém století....,.Poslední mise je díky hlavnímu záporákovi snesitelná ( ale dá to zabrat )...., co se týče akce není téměř o co stát, ale aspoň že těch pár mini soubojů dělá asi Seagal sám a ne jeho banda dvojníků jak v posledních filmech je u něj zvykem...rozpočet kolem 25 milionů dolarů neni vidět ani najednom metru filmu, pravděpodobně ho Steven prožral....nu což, asi se mu líbí natáčet brakové filmy!!!...i když on se vždycky pohyboval na tenkém ledě a ten pod jeho váhou pomalu praská!! ()

ssfan

Výborný akční film se Stevenem Seagalem. Poslední mise sice patří k Seagalově podprůměru, přesto je to velmi dobrý film s výbornými akčními scénami a zajímavou zápletkou. Velmi dobrá kamera i hudba. Nejlepší částí pak je závěrečný souboj. Naprosto nechápu tak nízké hodnocení. Objektivní kvalita alespoň 50%. ()

castor

Někdejší ikona akčního žánru nabyla největší slávy na přelomu 80. a 90. let, vzniklo zhruba pět podařených projektů a někdy od roku 1994 to jsou už nekoukatelný záležitosti. Od amatérské režie, přes amatérský střih, až k jednomu zavalitýmu týpkovi, kterýho z nostalgie neodepisujete!! Na důstojný odchod to bohužel prozatím nevypadá!! Holt, nájem se nějak platit musí.. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD (4:3) - Asi měknu a hodnotím velmi štědře. Mě dnes film jednoduše bavil, 80 minut uteklo jak nic a Stevenovy filmy stále vyhledávám. Samozřejmě Poslední mise má x neduh, zejména trochu odfláknutý (rozuměno rychlý) konec, ale mě dnes Out of Reach potěšil. A to jsem již měl s filmem zkušenost z minulosti a bral ho jako propadák. 70% ()

Rousse

Tak jak u cimrmana říká bordelmamá: Eskymáci, tak rybí tuk už taky ne! tak já říkám: Stevene, tak tyhle "akční" filmy už taky ne! Po scénáristické a dějové stránce hrůza, herecké výkony (dá se tomu tak říkat?) radši bez komentáře a abych se dívala na film kvůli 60-ti letému pánovi, který sám zlikviduje celou mafii? Ne díky, tenhle "kulturní" fujtajksl si s radostí odpustím. ()

• Během pre-produkce měl snímek nejprve pracovní název "The Rescue" a poté "The Package". (Stocki)
  • Film měl původně režírovat Ringo Lam, ale protože se nepohodl s producenty, nahradil ho Po-Chih Leong. (ssfan)
  • Druhé meno Seagalovej postavy je Lansing. Steven Seagal sa narodil v meste Lansing v Michiganu. (Seag)