Herec Jim Caviezel (Umučení Krista) stojí v čele hvězdného obsazení filmu, který oslavuje život Roberta Bobbyho Jonese. Jones byl pravděpodobně jeden z nejtalentovanějších golfových hráčů v historii této hry. Překonal těžkou nemoc a vlastní prudkou povahu, aby nakonec dosáhl absolutního vrcholu, který v tomto sportu doprovází záplava vydělaných peněz. Jones ale díky tomu pochopil, že čest má větší hodnotu než peníze. BOBBY JONES je vynikající podívaná, která dokáže zaujmout kohokoliv. (oficiálny text distribútora)

kelet

Snaha o poctu najväčšej legende histórie golfu je natočená bez nejakých vážnych trblietavých a dychberúcich záberov a prejaov. Je to decentne plynúce dielo popisujúce zrod, vývoj, trápenia a víťazstva legendy. Príbeh ukazuje, ako sa Bobby dokázal potrápiť s vlastnou výbušnosťou, vážnou chorobou a tiež, ako vyriešil rodinné problémy svoje, i otcove a dedkove. Znie to až moc fantasticky, no príbeh totho športovca je naozaj pozoruhodný, a film na jeho poctu je určite niečím, čo by ste mali vidieť, už len z princípu. Ja osobne som pred filmom, ako nefanúšik golfu, nevedel, kto je Bobby no pri jeho príbehu a jeho osobnosti dávam klobúk dole. Film ako taký hodnotím na 40% no príbeh tohto človeka má u mňa 100 bodov. ()

Zacharias

Tenhle film má kliku že miluju golf, jinak by to bylo za dvě. Caviezel je děsnej, popravdě mi celej film lezl na nervy. Většinu filmu se tam potuluje s nablblým vyrazem a proboha co to má na hlavě. Jinak ostatní herci ujdou a dá se na to koukat. Kdo má rád golf a o Bobbym něco ví, tak si film určitě užije. ()

blackJag

Chápu, že příběh legendárního amerického amatérského golfisty Jonese nemohl nakonec nechat někoho spát, jeho život a úspěchy (dokázal získat tzv Grand Slam – během jednoho roku vyhrál všechny čtyři největší golfové podniky své doby) daly by se snad zpracovat i lépe. Problém vidím v samotné hlavní roli, do které se Caviezel moc nehodí a v blonďatém přelivu působí jako tragik v bohapusté komedii, ale také režii snímku. Ta není mnoho konzistentní a zbytečně se rozptyluje opičárnami různého typu (mladý Jones se poprvé vidí se svojí pozdější ženou a tak usilovně ji sleduje, až spadne ze židle /ha, ha/ - následná scéna s tramvají /hi, hi/ je potom to samé v bledě modrém). Nebudu se ani pozastavovat nad tím, že Jones v Caviezelově podání vypadá pořád stejně, i přes léta, která jednotlivé scény dělí - filmový neduh, který se týká bohužel všech postav, objevujících se na scéně opakovaně. II Scénář: Rowdy Herrington, Bill Pryor, Tony De Paul. 50% ()

golfista

Tenhle film uzavřel trilogii mnou letos viděných životopisných filmů. Zatímco "Letec" byl o člověku o kterém jsem nikdy neslyšel, "Ray" o muzikantovi hrajícím muziku mně nepříliš blízkou, tak tohle by měla být jiná káva. Sport, který znám, miluju a kterému rozumím ..... Bohužel, pocta "největšímu golfistovi historie" je natočena suše, bez nosného příběhu, se spoustou kýčovitých záběrů a s bídnou hudbou. Takže i když mi ústřední hrdina byl nejbližší, tak úrovní na "Raye" ztrácí několik světelných let ... 50% ()

FrajerTom

Zajímavý příběh o legendárním Bobby Jonesovi se bohužel utápí v přespříliš pomalém tempu a nevýrazné hudbě, z čehož pouze vyskakují příjemné a barvité postavy Jeremyho Northama (v roli úhlavního soka Bobbyho Jonese - rock n' rollové hvězdy golfu té doby - Waltera Hagena) a Malcolma McDowella jako novináře O.B. Keelera.. Až ironicky úsměvná je i přílišná idealizace hlavního hrdiny, který je zde vyobrazen jako ten nejčestnější a nejsprávnější, že by se vedle něj červenal i Mirek Dušín.. Casting Claire Forlani je pak vyloženě těžko omluvitelným přehmatem - Claire se měla (stejně jako producenti, režisér a všichni zůčastnění) podívat na Těžkou váhu, jak se hraje milující a strachující se manželka a jak se točí pořádný životopisný film o sportovním hrdinovi z minulého století. ()