Pravda nebo lež

• Česko Kde je pravda (festivalový názov) (viac)

Lanny Morris a Vince Collins byli na sklonku padesátých let nejpopulárnější komici Ameriky, sledovaní miliony televizních diváků. Jednoho dne se rozdělili, ale ani jeden z nich už nikdy nedosáhl takového úspěchu jako dřív. O patnáct let později se mladá ctižádostivá novinářka rozhodne pátrat po příčinách jejich rozchodu. Zjistí, že na jeho počátku byla mladá žena, nalezená mrtvá v hotelovém pokoji. Když se novinářka pokouší odhalit okolnosti její smrti, dospívá postupně k poznání, že pravda je daleko složitější, než si dovedla představit, a rozpoutá události, nad nimiž ztrácí kontrolu. Film se skládá ze dvou žánrově odlišných částí: jednu z nich tvoří společná vystoupení oblíbené dvojice komiků, tedy jejich mediální podoba, od níž se soukromá tvář obou hvězd značně liší. Druhá, poněkud konvenčnější, sleduje postup pátrání v duchu psychothrilleru, ovšem tvůrci nejde ani tak o rozuzlení tajemství, jako o kritiku amorálnosti obou televizních hvězd. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Aluska88

A půl. I přes většinu méně nadšených a obdivných reakcí zde, musím uznat, že film se mi velmi líbil. Okouzlující Alison Lohman a její sexy scénky s "Alenkou", opět osobitě přitažlivý Kevin Bacon a pro mě neutrální Colin Firth, coby jeho parťák. Pokud se chcete dozvědět, co že se to té osudné noci stalo, počkejte si na konečné rozuzlení. "To" vskutku stojí za to, a pokud nebudete dopředu obeznámeni s jistými skutečnostmi, bude toto vyjasnění nejspíš překvapující a vzbudí různé reakce. Z jednoho komentáře jsem se dočetla, jak to tedy mezi nimi bylo, takže jsem jen byla zvědava kdy a v jaké "poloze" se vše událo. ()

dr.fish

Mám rád Egoyanův přístup k látce. Miluje osobní tajemství, která velmi komplikovaně odkrývá. A v tom se donekonečna opakuje. Ale Kevin Bacon a Colin Firth to své tajemství skrývali tak dobře, navíc je to vyprávěno velmi stylově a kultivovaně. Prostě výborné řemeslo. Nedostatky v logice tudíž vidět ani nechci. 85% ()

ripo

Až po pol hodine som si uležal v hlave, čo je čo a kto je kto v danom čase ... To som ani nemal robiť. Ku koncu sa to znova tak zamotalo, že už som de facto rezignoval na priebeh deja. Kúsok Lyncha ? Hmmm, nie, možno len tie éterické krásky vo filme. Kúsok Hitchcocka? Vôbec nie .... Pripomínalo mi to len jeden veľký ovocný kokteil bez chuti ()

dopita

První třetina filmu je výborná. Bohužel, příběh se trochu zamotává a režisér si s tím nějak nevěděl rady. Chvílema jsem nevěděl kde jsem a co se vlastně ve filmu zrovna děje. Přitom je film natočen svižně a rozhodně nenudí. Jenom nějak nedokáže zaujmout a vtáhnout do děje. S přibývajícími minutami se to ještě zhoršuje. Závěrečné odhalení asi mělo být překvapivé, co se mě týká, jen vyšumělo. Škoda, chtělo to jistější ruku režiséra, bže příběh rozhodně není z nejhorších a herci taky hrají velice slušně. ()