L’Été dernier

• angličtina Last Summer

POMO

Další verze námětu o aféře mladého kluka s nevlastní mámou v jinak funkční rodině. Film je OK, psychologicky funguje na všechny strany i ve fázi zkomplikování situace a hrozícího provalení se pravdy. Ale mnohem dramatičtější, sexuálně živočišnější a zapamatovatelná je dánsko-švédská verze tématu Queen of Hearts. [Cannes FF] ()

Ivi06

Celkem povedený film o jednom letním románku právničky s nevlastním synem, který ve mně ale zanechal velmi rozporuplné pocity a myšlenky. Na jednu stranu je Léa Drucker v tomto filmu fantastická, to, jakým způsobem hraje nevinnou manželku, když se vše provalí, je naprosto dokonalé. Ale na stranu druhou mi přišly její vnitřní motivace trochu nejasné a nedokreslené. Co by tak asi na tom 17ti letém protivném a problematickém klukovi mohla vidět? Co jí na něm přitahuje… nebo to byl čistě jen fyzický chtíč? Mám pocit, že jsem neměla úplně možnost jí pochopit… a stejně tak jsem si nebyla jistá, jestli cítí nějaké výčitky. Čili budu si její herecký výkon pamatovat jako skvělý, ale zároveň nečitelný. Samuel Kircher v roli nevlastního syna mi hodně pil krev, jak jsem výše zmínila, protivný mladý rebel, absolutně nesympatický ve všech směrech, kterého mi ve finále ani nedokázalo být líto. Měl to být záměr, nebo mi tento začínající mladý herec svým projevem absolutně nesedl? I přes ty rozporuplné pocity se mi film ve finále vlastně líbil, ale asi určitě nebudu mít potřebu ho vidět znovu. [Festival de Cannes 2023] ()