Není už jako zamlada, ale pořád umí být nebezpečný... Ralph Thorson, přezdívaný Taťka, se živí tím, že loví kriminálníky, kteří porušili podmínky kauce. Je už trochu starý na to, aby se za mladými delikventy honil po ulicích, ale naštěstí má natolik silnou autoritu, že si s darebáky poradí bez větších problémů. Na rodinný život stále nepomýšlí, i když jeho přítelkyně Dotty má krátce před porodem. Ralph nechce, aby na něm byla Dotty závislá, protože jeho povolání je někdy přece jen nebezpečné. Ve skutečnosti je to však mnohem horší, než si Ralph myslí. Vyhlédl si ho totiž zabiják Mason, kterého kdysi Ralph odvedl do vězení. A ten je rozhodnutý, že se Ralphovi za každou cenu pomstí… Film režiséra Buzze Kulika vznikl v roce 1980 na motivy života skutečného lovce lidí Ralpha Thorsona. Snímek se stal posledním ve filmografii předčasně zemřelého Stevea McQueena. (Česká televize)

Enšpígl

Až tady jsem se dověděl, že Steve McQueen už v době natáčení trpěl rakovinou. Tak to teda klobouk dvojnásobně dolů, opravdu, protože ty akční scény a že lehký nebyly, zvládal skvěle, hold stará poctivá škola se nezapře. Vlakovka, nebo kombajnovka jsou jednoznačný vrcholy filmu. Tím rajtováním na střeše metra mě Steve připoměl obdobnou scénu z filmu Strach nad městem v podání Bebela, oni taky kluci měli podobně poctivý přístup k těmto scénám, což je z těch filmů hned cítit. Bohužel celkově vyznívá snímek do ztracena, protože je to snůška volovin, která nemá ani hlavu ani patu. Třeba způsob jakým Steve vždycky najde kriminálníky je úžasný, prostě přijde a má je. Nebo odkud se tam vyskytl ten hlavní nedodělek, kterej ještě ke všemu vypadal tak, že by si ho uklizečka spletla s hadrem na podlahu. Ty tři hvězdy jsou spíš z úcty ke Stevevovi. ()

sud

Největší chybou filmu je, že si tvůrci zřejmě neujasnili, zda budou točit komedii, nebo vážný film. První hodina vypadá jasně na komedii, nebo alespoň na nadsazený ujetý akčňák typu "Konec rozkvětu" (scéna s kombajnem je ta nejlepší). Ovšem to by do druhé půle nesměly být naroubovány smrtelně vážné scény typu kamarád policista zhřešil a spáchal sebevraždu, únos nadzemky připomínající "Strach na městem" (mimochodem hlavní postava mi silně evokovala Belmonda) či závěrečná akce ve škole bez nadsázky, natvdo. Navíc hlavní záporák je otřesnej a nechtěně směšnej. Vznikl tak podivný slepenec, kde jednotlivé protikladné scény působí značně nesourodě. Eli Wallach má zajímavou, ale brutálně nevyužitou roli a westernová legenda Ben Johnson jakbysmet. Steve McQueen navzdory svému věku a stavu sice zazářil, ovšem v mých očích zůstane jeho labutí písní raději "Tom Horn", natočený v témž roce. 50%. ()

LiVentura

...jen škoda, že rakovina zasáhla dřív, než řekl své poslední slovo k herectví....to by mohlo být plno skvělých dalších snímků.....myslím, že se jedná o jednoho z nejlepších!!!! amerických herců minulosti....! Toto je jeho poslední velká příležitost, uznám, že ne zrovna náročný scénář, ale o to více lidský příběh se zde odehrává.. obyčejný muž s nastávající rodinou se snaží protlouct životem tak, že chytá zlosyny po celých USA.. ()

topi

Škoda, že se film nedrží jedné roviny. Scény s těhotnou ženou jsou tam zbytečné a dějovou linii posouvají jiným směrem. Steve McQueen se se svou poslední filmovou rolí popral opravdu skvěle, jeho kaskadérské kousky jsou stejně obdivuhodné a dechberoucí, jako třeba Bébelovy vylomeniny, který byl mistrem akrobacie zase na evropském kontinentě. No jo, holt stará škola se nezapře, dokonce i scéna na střeše jedoucího metra je na chlup stejná, jak v Belmondovým snímku Strach nad městem. Takže jedna opravdu perfektní akční sekvence zakončená automobilovou honičkou a kombajnová pronásledovačka v poli jsou největší devízou tohoto filmu. Zbytek je bohužel slabý a nevyrovnaný, nechtěně i parodický. Chvíli komedie, chvíli drama, potom akční thriller. Dohromady to však neladí. Závěrečná scéna by mohla fungovat v nějakém romantickém filmu, ale tady ne. ()

cheyene

Pravda, není to právě nejlepší snímek Steve McQueena, avšak to nic nemění na tom, že i průměrný či jen lehce nadprůměrný počin zvedá herecký projev tohoto velikána filmu, king of cool (jak se tak říká), na pěti hvězdičkový dojem. Bavil jsem se řidičským uměním hlavního hrdiny, neboť asi každý by očekával Stevovo profesionální šoférování a nikoliv problémy s parkováním, cukání při rozjezdech či nepříjemné "škvrzání" při řazení. Z akčních scén nejvíce potěšila naháněčka na střeše vlaku, ale také v nadzemním parkovišti. Eli Wallach je tu poměrně nevýrazný a ve stínu McQueena, jenž si tu veškerý prostor bere na sebe. Atmosféra přelomu 70. a 80. let je tu příjemná a dotváří můj dojem za 5*. ()

• Honorář Steva McQueena byl 3 miliony amerických dolarů a 1 procento ze zisků. (Karlos80)
  • Při natáčení Stevova McQueenova posledního filmu se u něj objevily příznaky rakoviny, které krátce nato podlehl. Dožil se pouhých 50 let. Jednalo se o poslední snímek i pro režiséra Buzze Kulika. (Sfinkter)
  • Skutečný Ralph Thorson, kterého ve filmu ztvárnil Steve McQueen, byl zabit bombou v autě v roce 1994. (Karlos80)