Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (CinemArt SK)

fuxoft

Docela originální mix hororu a parodie na horory, který se svou krvavou atmosférou dost podobá "Krvavé nevěstě", předchozímu filmu týchž tvůrců. Na rozdíl od "Krvavé nevěsty" má ale tenhle film mnohem méně zajímavé postavy a větší porci demence (ať už je záměrná nebo ne). ()

Jokolo

Sympatický přírůstek do hororového žánru, který v první půli okouzluje skvělými herci, jejich interakcemi a parádní tísnivou atmosférou, aby ve druhé půlce divákům do ksichtu chrstnul hektolitry krve, hromady vnitřností a fajn vyvražďovačku. Nevšední pojetí, kdy zločinci utíkají před malou holčičkou, dělá z filmu velmi zábavnou podívanou. Zamrzí nicméně to, že trailery propálily všechny zásadní zvraty, které by jinak film povýšily na stále překvapující biják. ()

VelkyMrB

Přátelé zeleného údolí. Tak tohle byla, ale ujetá prdel. Víc krve jsem viděl už jen ve filmu Zachraňte vojína Ryana a nebo v upírském klubu v řeznictví v prvním Bladeovi. Čekal jsem něco, kde bude aspoň špetka napětí, ale tohle je čistokrevný krvák. Končetiny, orgány, tělní tekutiny, to jest obsazení hlavních rolí. Dále hrají: Frištenský, který být byť trochu hloupější, má záporné IQ. Schumacher sociopat, co potřebujete logopedii. Krysa z filmu Jádro šmrncnutá Kely Bundovou. Zelený mozek, který nikomu nevěří. Lízátková fetka. Suspendovaný Colombo později známý jako psychopír. Psychopatické upíří dítko a Nosferatu. Když vypnete smyslové orgány je to skvělá zábava na nejspíš jedno zhlédnutí. Na podruhé už to bude chtít nějaké to promile ;). ()

• Jedná se o poslední roli Anguse Clouda (Dean) před jeho smrtí v červenci 2023. Ačkoli produkce byla kvůli stávce SAG-AFTRA dokončena až několik měsíců po jeho smrti, Cloud stihl natočit všechny své scény ještě před ukončením produkce. (Sebule)

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy