Když rozmazlená anglická dívka Mary Lennox (Gennie James), žijící v Indii v devatenáctém století, ztratí oba rodiče kvůli epidemii cholery, je poslána zpět do Anglie, aby žila na venkovském sídle svého strýce Archibalda Cravena (Derek Jacobi), zvláštního tajemného muže. (sator)

sator

Když rozmazlená anglická dívka Mary Lennox (Gennie James), žijící v Indii v devatenáctém století, ztratí oba rodiče kvůli epidemii cholery, je poslána zpět do Anglie, aby žila na venkovském sídle svého strýce Archibalda Cravena, ( Derek Jacobi)  zvláštního tajemného muže. ()

GAVIN17

Toto je již třetí adaptace spíše méně známého románu Francis Hodgson Burnettové (její Malý lord naopak pronikl do mnoha zemí světa), který proslavilo zpracování Agnieszky Hollandové, které jsme měli možnost vidět i na VHS v naší filmové distribuci nedlouho po premiéře.Zpracování z roku 1949 je naopak ještě černobílé a pracuje více s náladami a emocemi, než působivým obrazem. V tomto televizním britském zpracování z roku 1987 mi největší radost udělal Barret Oliver v roli Dicka, protože jsem nabyl mylného dojmu, že po Nekonečném příběhu, Darylovi a Označeném místě s filmováním skončil. Ale i herci vybraní do rolí Mary a Dickona hrají výborně.Film je celkem dobře zpracován a tak mu dávám pět hvězdiček.. ()