Nehýbej se

• Taliansko Non ti muovere (viac)
všetky plagáty

Timoteo (Sergio Castellitto) čeká na operaci své dcery, která je po těžké autonehodě. Přitom vzpomíná na jedno horké léto, kdy potkal opuštěnou mladou ženu. Timoteo byl Itálií (Penélope Cruz) naprosto uchvácený, neovládl se a znásilnil ji. Začal ji navštěvovat čím dál častěji. Zamilovali se do sebe a prožívali bouřlivý milostný vztah plný vášně, nespoutaného sexu a zakázané lásky. Film „Nehýbej se“ vynesl Penélope Cruz cenu diváků za nejlepší herečku při udělování Evropských filmových cen. Celosvětově získal 7 nominací a 4 různá ocenění. (oficiálny text distribútora)

kleopatra

Penélope Cruz bude pro obdivovatele její krásy možná těžko stravitelná, protože uklízečka Italia se nachází blízko společenského dna a (světe, div se) její vzhled tomu odpovídá, ale pro mě byla jedním z mála pozitiv tohoto sentimentálního dojáku o muži z vyšších vrstev, který si na ženě z těch nižších léčil svoje frustrace. ()

Sofia

Smutný příběh o tom, jak může být láska slepá a destruktivní (vztah k milence), o tom, jak se láska může přežít (vztah k manželce) a v neposlední řadě i o tom, jak může být láska bezpodmínečná (vztah k dceři). Penélope Cruz exceluje (i shrbená, belhající se na vysokých podpatcích a smrkající do vlastních kalhotek), zajímavý byl i režisér a hlavní herec v jedné osobě Sergio Castellitto. Filmu by prospěla trochu kratší stopáž, ale vcelku mi přišel zajímavý, neotřelý a s příjemným soundtrackem. ()

kolemjdouc

Cruz byla tak přesvědčivá až mi naskakovala husí kůže ! Přiznám se,že ze začátku jsem si říkala co to je za slátaninu ale po pár minutách mě to tak vtáhlo do děje,že když doběhly titulky chvíli jsem se dívala na prázdnou obrazovku a tiše nechala doznít tu sílu vášně a bolesti.................14.2.2021 mám stále stejný pocit!!!29.10.2022 pocit stále stejný.Ten příběh má tak neuvěřitelnou hloubku až to bolí.Nehledě na to že písně, které zazněly ve filmu, ve mě evokovaly vzpomínky na mé lásky v mládí.Teda pouze ty písně.To psycho které prožívala Italia bych na stopro nedala.Cruz se k výkonům nemusí nutit.Ona má herectví v krvi!Almodóvar to z herců vyždíme i kdyby měl čert na koze jezdit! ()

Krasus

Rozhodně překvapení.Říkal jsem si,že film v němž Penélope mluví italsky nemůže být dobrý,ale spletl jsem se.Příběh se může zdát prostý a okoukaný,ale zpoza vybroušené zápletky na nás vykukuje sugestivní drama,kde se "rozhodnost" státá podstatou příběhu.Není to úplně skvělý film,každý film,každé drama má svoji zbytečnou pasáž,ale tady jsem ji opravdu nenašel,snad jen zbytečné protahování a lehce odpudivá i když výtečně hrající Penélope Cruz.Na italský film vemi dobré a celkem i originální. ()

Jossie

Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku. ()

• Claudia Gerini získala cenu Capri za nejlepší ženský herecký výkon. (Terva)
  • Cenu David di Donatello 2004 získali za nejlepší herecké výkony Sergio Castellitto i Penélope Cruz. (Terva)
  • Aby ve filmu Penélope Cruz vypadala přesvědčivě, naučila se italsky. (Terva)