Tiene mŕtvych

• Česko Stíny mrtvých (viac)

Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž stáří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem. Podle zbarvení na kostech nohou a zápěstí se dá předpokládat, že příčinou smrti byla stará románská metoda - ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista. Nález přijíždí zkoumat katolický kněz Matt, který se zabývá Novým zákonem. Spolu s jeho objevitelkou - izraelskou archeoložkou Sharon budou muset riskovat své životy, aby odhalili pravdu, kterou skrývá tento epochální objev. Jakmile je totiž nález odhalen světu, začnou se dít podivné věci... (oficiálny text distribútora)

giovanni3

No církevní tématika o nalezení ,,těla Krista,, zamotaná do Izraele, kde zuří souboj Izrael vs. Palestina je jistě zajímavý, ale samotný scénář je již o dost slabší (herci mne moc nebavily a nikde se 2x nic moc nedělo + napětí film čerpal stále ,,pouze,, z námětu = pořád zkoumám a hledám, sem tam zapochybuji o církvi a končím ,,happyendem,, s granátem v tašce.. ). 2z5 ()

tron

Olivia Williamsová našla telo Ježiša Krista, kňaz Antonio Banderas to overuje a naokolo sa motajú Derek Jakobi, Jason Flemyng a zaujímavé otázky v nudnej réžii s občasným výskytom príjemne mystickej atmosféry (kamera: Vilmos Zsigmond). Po vcelku znesiteľnej hodinke to začne byť otravné. Pozerateľný podpriemer (z produkcie Moshea Diamanta) veriaci, že pojedol všetku múdrosť sveta. ()

Gilmour93

Pokud žijete v přesvědčení, že z Turínského plátna šije krejčí od vedle saka a Ježíšek je odjakživa jen konkurent zásilkové služby Santa Claus & Sob Ltd., budete při sledování Stínů mrtvých nejspíš krapet znevýhodněni. Nicméně McCord si rozhodně zaslouží absolutorium za to, jak z triviální zápletky (dějem, nikoliv myšlenkově) dokázal vykřesat vcelku zajímavou podívanou, k čemuž mu dopomáhej Banderas, zbavující se ke konci kněžského kolárku podobně jako Dirty Harry policejního odznaku. Ne nadarmo si ze všech firem světa hlídá Římskokatolická církev své PR nejdůkladněji.. A mimochodem, pokud na dovolené v Jeruzalémě objevíte na ulici malou sportovní tašku, může v ní být za: a) z fitcentra propocené věci nějakého Izraelce, b) palestinská nálož, c) ostatky nazaretské Superstar. Ať tam bude cokoliv, nikdy to neotvírejte, protože všechny možnosti jaksi smrdí, některé i průserem.. ()

Maq odpad!

Stejná šablona jako Da Vinci Code. Stejně nesmyslné, jenže hůře napsané, amatérské, a tedy paradoxně méně zlé. Český dabing je charakteristicky vidlácký: katolický kněz každou chvíli sakruje a bere Boží jméno do úst nadarmo. --- Podobně česky srandovní jsou některé zdejší komentáře. Tak například že by „představa, že by mohlo být nalezeno ono tělo naháněla hrůzu mnoha věřícím?“ Nu, asi tolik, jako se tihle myslitelé bojí, že se za jejich slova před nimi zjeví posel Boží a nafackuje jim. ()

kingik

Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž staří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem a příčinou smrti bylo ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista a my spolu s katolickým knězem Antonio Banderasem budeme pátrat po skutečné pravdě. Zda se nám dostane uspokojivé odpovědi, už není tak jisté a možná ani tak důležité, protože tady v tomto tématu chyběla odvaha. Lehce to balancuje na hranici nesmyslu. ()

• Film sa natáčal v Ríme (Taliansko), ako aj v Jeruzaleme a Tel Avive (Izrael). (Arsenal83)