Hollywood Story natočil William Castle v roce 1951 jako klasickou temnou detektivku z filmového prostředí. Larry O'Brien (Richard Conte) je filmový producent u New Yorku, který se přesouvá do Los Angeles, kde mu už jeho spolužák najal starší studio, zařídil vilu a další věci. Larry ale zjistí, že studio se nepoužívá už 22 let – od konce éry němých filmů, kdy v něm byl za nejasných okolností zavražděn režisér Franklin Ferrara. Když se víceméně ze zvědavosti poptává, co se tehdy vlastně stalo, zjistí, že vražda nebyla nikdy vyřešena a napadne ho, že by to mohl být dobrý námět pro nový film. Postupně nalezne Ferrarova scenáristu Vincenta St. Claira, Amandu, dceru tehdejší hvězdy Sally Rousseau, která se mu snaží úmysl s filmem rozmluvit. Zjistí, že podezříván byl Ferrarův řidič, o kterém se snad říkalo, že byl jeho bratr a který zemřel v Číně, kam uprchl. Najme St. Claira, aby napsal scénář pro nový film, proti čemuž až nápadně vehementně protestuje jeho finanční partner Sam Collyer a setká se i s někdejším milovníkem Rolandem Paulem. Někomu se ale jeho vyšetřování nelíbí, a když na něho někdo oknem střelí, setkáme se i s Buddem Lennoxem, místním policistou. Zručně natočená detektivka má řadu podezřelých, postupné odkrývání stop a navazování vztahu s pěknou dcerou hvězdy, svižné tempo, několik podezřelých a slušnou atmosféru i řešení.
Inspirací zcela jistě byla nevyjasněná skutečná vražda Williama Desmonda Taylora, režiséra raného Hollywoodu v roce 1922, odkud jsou převzaty i motivy bratra, zmizelého sluhy a šoféra. I slavný režisér King Vidor o tom chystal film a vše popsal ve své knize „A Cast Of Killers“. (Peabody)

Slasher

Reálná hollywoodská vražda (Ferrara = W. Desmond Taylor) a čerstvý úspěch Sunset Blvd --- Castle točí poutavou, leč děravější krimi o producentu na stopě rozřešení starého případu pro svůj vlastní scénář. Conte je dobrý, zápletka lákavá, jenže samotná detektivka se spíše rozsype než ve finále uspokojí. ()

liquido26

Pohodová jednohubka, krimi noir řešící 20 let starou vraždu režiséra němých filmů a příběh filmového producenta, který se rozhodl o této události natočit film a jak už to tak chodí začne mu přitom jít o život. ()

Martin741

Len na jedno pozretie, ako film nehorazne zostarol, este roku 1951 pocas Studenej Vojny mohli divakov oslovit veci ako - rezisersky slusny priemer, cely rad podozrivych ludi, postupne odkryvanie stop  atd atd .. dnes uz skor len nudna zivacka, fakt u poniektorych filmov zub casu pracuje neuprosne   : 51 % ()

Topco

Veľmi milé Bčko, ktoré si vás získa už od úvodného voice-overu. Castleovi tieto vecičky šli (When Strangers Marry, Johnny Stool Pigeon, The Fat Man). Bod navyše pridávam za to, že de facto ide o „film (noir) o filme“ z ľúbivého prostredia hollywoodskeho fachu. PS: Odporúčam aj britský noir z prostredia filmu The Intimate Stranger (1956). ()

Peabody

Mohu jen doporučit, svižné tempo, několik podezřelých, whodunit, kde není od prvních minut jasné, kdo to udělal, postupné rozplétání, docela pěkná dcera, solidní a uvěřitelný hlavní hrdina, navíc - pro mne - filmové prostředí. Žádní agenti kohokoli, ani duchové ani psychoanalýza - 3 hvězdy jsou podle mne málo. Navíc, jak jsem napsal, opírá se to o reálnou hollywoodskou vraždu. . ()