Uno Para Morir

• angličtina Death's Roulette (viac)
všetky plagáty

Sedm lidí se probudí v sídle uprostřed ničeho a zjistí, že jsou součástí zvrácené hry. Budou mít 60 minut na to, aby vybrali jednu osobu, která zemře, jinak budou všichni zavražděni. Jak hodiny odbíjejí, vyjdou najevo nejhorší tajemství a oni zjistí, že je všechny spojuje temná minulost. (bianci)

dannyyy

Sedm osob je uneseno a uvězněno ve skalnatém komplexu. Z místnosti do místnosti se dostanou jen tehdy, když jeden z nich umře. Těchto sedm osob má něco společného s hostitelem, který se takhle chce pomstít. Nic převratného, ale tenhle typ filmů mám rád. Bohužel pro mě jsem hned od začátku věděl, která bije, kdo je kdo, a proto mě konec nijak nepřekvapil. ()

TheSecond0ne

Zprvu atraktivně nasazená tématika klasické escape room atmosféry se zdá lákadlem pro milovníky tohoto nedostatečně zpracovaného žánru, avšak po několika okamžicích a částečných odhaleních umírá kouzlo, které tento film mohl vytvořit. S mírným očekáváním dalšího Saw nebo Escape Room jsem byl lehce dotčen faktem, že tento, ač opakovaný motiv, není naplněn a jedná se pouze o postupné odhalení a vytvoření tajemné postavy za oponou. Herecké výkony nebyly nejhorší, ale mírné přehrávání a nedostatečné procitnutí do postav zde bylo zjevné. Nad skrytými motivy nemá smysl přemýšlet, protože zde žádné v podstatě nejsou a o komplexních hádankách si zde milovník také může nechat zdát.  Kdybych to hodnotil jako origin záporné postavy, která v budoucnu tvoří hry jako v již zmíněných filmech, bylo by to logicky zpracované a na úkoly by nebylo potřeba tolik dbát. Bohužel je to první film a pochybuji, že bude nějaký navazující. 3/5, realita 2.75/5 ()

KosiR_ksr

Mexický thriller, kde skupinka lidí hraje o holé život v duchu populárních amerických klasik KostkaSaw nebo novějších Escape Room. Současně se film snaží rozvíjet směrem k psychologickému thrilleru a trochu se mu to i daří. Nejedná se o zázrak kinematografie, ale jako nenáročná zábava neurazil. 60% ()