Oklahoma!

(divadelný záznam)
  • USA Oklahoma! (viac)

quixote

Špičková inscenace klasického muzikálu - těžko na ní hledat nějaké mouchy. Všichni herci jsou výborní, režie dokonalá. Lahůdka (nejen) pro příznivce muzikálu a hudebního divadla. ()

vla_kor

Klasický americký muzikál byl mimořádně úspěšně uveden na prknech londýnského Royal National Theatre v režii legendárního Trevora Nunna v roce 1998 a díky kasovnímu úspěchu byl přenesen do Lyceum Theatre. Tento muzikál se stal britským jevištním debutem australského herce Hugha Jackmana, který byl za roli kovboje Curlyho nominován na Olivier Award. Představení bylo natočeno a vydáno na DVD. Uvažovalo se i o uvedení na Broadwayi, ale nestalo se tak díky americkým hereckým odborům. (Hugh Jackman se broadwayského debutu dočkal až v roce 2004 s prvním australským zde uvedeným muzikálem The Boy from Oz, který mu přinesl cenu Tony.) Jackman zazpíval úvodní píseň z Oklahomy Oh What a Beautiful Mornin' i v představení Hey, Mr Producer! The Musical World of Cameron Mackintosh, které bylo uvedeno před královnou a je rovněž dostupné na DVD. ()

Klenotka

Nedávno se mi do ruky dostalo DVD, a i když to není totéž jako vidět to naživo, tak to bylo opravdu výborné. Všichni herci byli skvělí, bez výjimky. Druhá spolupráce Jackmana s Trevorem Nunnem se vyplatila. Nejlepší částí tady byla "snová pasáž" s nádhernou hudbou a tancem. Zajímavé na té pasáži je to, že v původní verzi to za herce odtančil někdo jiný, ale Trevor Nunn chtěl, aby to v téhle dělali představitelé sami, což byla jedna z výrazných změn, které provedl, aby muzikál přiblížil modernímu publiku. Dvě nezávislé dějové linie, jedna s Laurey a Curlym, a druhá vtipnější, s Laureynou kamarádkou, která má problémy s muži, byly výborně propojené a správně se střídaly tak, aby to neztrácelo na tempu. Hodně mě překvapil Shuler Hensley, který byl jako Jud Fry nepřekonatelný. Povinnost pro každého muzikálového fanouška. ()