Prebudená smrť

• Česko Probuzená smrt (viac)

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiálny text distribútora)

iXtr3m3

Tak a začína nám éra Van Dammových buď revenge akčňákov alebo úloh tajomných "bývalých špeciálnych mariňákov na odpočinku" v podstate kopírka vtedajšej Seagalovej tvorby, ale v predsa len lepšom spracovaní. Čo filmu uškodilo, tak zasa zbesilá koprodukcia, z ktorej bolo vidieť, že každý chcel mať vo filme slovo a tak to bol miestami "miš-maš". Lepšie dve hviezdy s prihliadnutím na to, že od tohoto filmu sa už kvalita ako tak držala na úrovni síce obyčajného novodobého béčka, ale predsa. ()

Paldiny

Podivné béčko, ktorému ako keby dalo život trio žánrovo odlišných kúskov. Kostra je pritom tak priamočiara, hlavný hrdina prichádza o blízkeho a v telách imigrantov sa pašujú drogy. V akom poradí, na tom už nezáleží. Odlišné sú však jednotlivé pasáže- úvodná 45minútovka hotová depresia, pochmúrna, upršaná, s melancholickým klavírom. Van Damme sa mračí, Van Damme má s manželkou sexík, Van Damme plače. Na to prichádza ultra hustá scénka s vŕtačkou a Vy máte pocit, že ste preladili na gangsterku, ktorá nakoniec vyústi v polhodinovú pomstu v skratovito zostrihanom finále. V ňom motorky jazdia po nákupných strediskách, autá pretekajú na diaľnici a pomsta vrcholí na lodi v prístave. Bitky sú pritom drsné a často krvavé, veď páni majú po ruke rezné zbrane a neboja sa ich použiť. Skrátka film mnohých tvárí, podivný, ale nie zlý. ()

Enšpígl

Na filmech s kopající belgickou pralinkou mě fascinuje, že on se z valné většiny drží stále stejnou scénaristického mustru - Van Dammovi zabijou blízkého příbuzného - Van Damme ho mstí. Ne, že bych čekal zázraky, ale trošku originality a nebo alespoň inovace by za ty roky neškodilo. Na druhou stranu musím říct, že se mě tady líbila ta tvrdost, protože akční filmy se čím dál tím víc začínají podobat příběhům včelích medvídků a za chvíli mezi nima a večerničkama pro samou politickou korektnost nebude žádný rozdíl. Tady se to teda zabíjí poměrně dost nekomprisně a van Dammova nasranost je na hodně vysokým levelu a abych řekl pravdu docela mě k němu mu sedla. Líbila se mě ta Van Dammova parta, jak spolu většinou komunikovaly pouze pohledy, vzdáleně mě tohle občas připomělo Sicilský klan. Co naopak film sráží, je zmatečný střih a divná kamera, neříkám že se třásla úplně,v akčních scénách kupodivu ani ne, ale i tak sem si říkal že Van Dammovi se asi zdá že tady má málo odpadu a tak si koleduje o další, ale za tu tvrdost a přímej tah na bránu si film rozhodně nějakou tu hvězdu zaslouží. ()

Wacoslav1

Tak uplne spatna akcnarna to neni JCVD ma sem tam i slusnej souboj ale problem je ze uz mi ty jeho filmy let poslednich prijdou na jedno brdo nic prevratnyho a originalniho uz se proste nekona jasne ze treba filmy s jinymy akcnimy herci jsou taky plny ruznych klise ale kdyz ani ten hlavni predstavitel neni muj top oblibenec a to Van Damme proste neni pak to v mych ocich na nic vic nez slabej prumer stacit nemuze ()

ClintEastwood

Nejlepší scéna filmu je ta v bordelu, kde si Van Damme, s kuklou přes obličej a brokovnicí v ruce, klestí cestu nahoru po schodech tím, že v každém patře zabíjí čínské záporáky. To nemá chybu, stejně jako dobře natočený výbuch cisterny (nejhnusnější je pak sekvence s vrtačkou). Probuzená smrt patří i po opakovaném zhlédnutí k tomu lepšímu, co svalovec z Brusselu v novém miléniu natočil. Úplně v pohodě béčko, s povedenou hudbou. ()

• Původně režíroval film Ringo Lam, ale po pár týdnech natáčení v Kanadě od projektu ustoupil. (Cheeker)
  • Ben (Jean-Claude Van Damme) hraje se svim synem Nicholasem hru „Tekken Tag Tournament“. (SeBig)
  • Honorář J.C.Van Damma činil 3 miliony dolarů. (M.B)