Bláznivá komedie o trampotách židovsko-arabského gay páru. Učitel Khaled (Omar El-Saeidi) a majitel malé galerie David (Maximilian von Pufendorf) si poměrně spokojeně žijí, jediným problémem je, že Khaled ještě stále nepřiznal otci svou homosexualitu. Postupně se ale vše komplikuje, galerie má dluhy, Davidova rádoby ortodoxní matka nechce prodloužit nájem restauraci Khaledova otce a aby toho nebylo málo, objeví se dívka Sára (Franziska Brandmeier), která tvrdí, že čeká s Davidem dítě. Dokáží se s tím vším David a Khaled vyrovnat? (bllm)

petrsv

Když to budu brát čistě jako komedii, u které se mám zasmát a nebudu moc přemýšlet nad tím, co je možné a reálné, tak je to skvělý film. ()

bllm

Trochu bláznivá multikulti komedie v poměrně rychlém tempu. Vše je i přes různé trampoty hrdinů pozitivně laděné. O něco drsnější humor, který by to posunul o dost dál a nebyla by to taková placatá idylka. A ještě jedna výtka, mezi těmi kluky to ale nijak zvlášť nefunguje, což je u romantiky zásadní problém. ()

jiri.twist

Něco tak fajn lehkého pro příjemné sobotní odpoledne jsem už dlouho neviděl. Odlehčení, oddech, bezva nálada. A k tomu precizní české titulky, za což patří můj dík, protože německy umím jen der die das, psí ocas ... Kdo není v duši zapšklý, tak se musí u této komedie uvolnit, a o tom to je, obzvlášť u uživatelů těchto stránek. Mě naopak vůbec nevadilo, že to mezi kluky úplně nefungovalo. Kdyby to fungovalo až moc (na což ostatně ani neměli prostor), tak by se z potřeštěné a rychle ubíhající komedie stalo drama s velmi nízkým hodnocením. Určitě doporučuji ... 8888 ()

Stanislaus

"Rodina zavazuje" má sympatické herecké obsazení a veskrz chytlavý námět, a i když mě film v rámci komediálního žánru tolik nedostal, nedá se mu upřít všudypřítomná humornost, místy až lehká absurdnost, tkvící v multi-kulti konfrontaci mezi muslimy, židy a homosexuály. Velká část stopáže evokuje bláznivé komedie, v nichž se humor odvíjel od nedorozumění a svižného děje, což se tvůrcům v případě tohoto německého filmu sice ne vždy povedlo, nicméně i tak má tato jednohubka potenciál pobavit diváka. ()