Atomic Journeys: Welcome to Ground Zero

všetky plagáty

Arccos

Další "atomový" dokument, podobně jako Trinity and Beyond (*****). V tomto případě ovšem zaměřený na potenciální mírové využití jaderných výbuchů. A opět fascinující zpracováním i podanými informacemi. ()

Slasher

Určitě jeden z lepších "doplňkových" dokumentů na téma nukleární zbraně, jenž zběžně prochází 10 různých lokací explozí nad zemí, pod zemí, k válečným (Hirošima), obranným (Apple-2) i alternativním (Plowshare) účelům. Testovací oblast v Nevadě mám na cestovním seznamu. [seznam atomic age dokumentů u mě v Deníčku] ()

cpt.Lynch

Dokument o jaderných zbraních, který se snaží mapovat historii a zeměpisné lokace amerických testovacích výbuchů. Z velké části je dokument zaměřen na výbuchy podzemní a jistý prostor je věnován i možnostem mírového využití jaderných bomb (ovšem důkladněji o této problematice pojednává spíše dokument: http://www.csfd.cz/film/228752-nuclear-dynamite/). Celkově zajímavá podívaná nedosahující kvalit Trinity and Beyond . ()

snuptych

Už to je fakt na hraně ohledně poměru množství informací/sázení na dechberoucí záběry. Vpodstatě si z toho pamatuju jen to, co dokáže taková atomovka udělat za krátery a jeskyně. Aneb když zrovna někde nemám přírodní památku, tak si ji tam vytvořím... Nebezpečnost a nelogičnost týhle části dějin je mimo moje chápání. Zároveň je to naprosto fascinující. ()

JAzzeURo

Oproti prvotině nepřináší až tolik nových a šokujících informací. Dá se říci, že se jedná o další rozšíření informací. ()