Vydavatel Jack, žije se svou ženou a dcerou celkem spokojeným životem. Cestou na vysněnou dovolenou do Indie, však letadlo unesou teroristé a 15 nevinných lidí příjde o život. Zoufalý muž se sám vrací domů a hledá smysl strašlivého krveprolití, ve kterém ztratil rodinu. Je otřesený, když se dozví, že únosce propustili. Místo dovolené mu zůstala jen hrůzná vzpomínka a snad šance na pomstu. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Zacne sa to ako dalsia variacia Death Wish ozvlastnena len politickym pozadim pachatelov, ktori zmasakruju rodinku hlavneho hrdinu. Je to podane serioznejsie, comu napoveda aj herecke obsadenie. Bohuzial v Irvinovom podani je to strane nezazivne. Prva polovica ma vôbec nebavila. Film zacal naberat grady az ked sa spojil hlavny hrdina Irons s vysetrovatelom Whitakerom a konecne zacali prichadzat na to kto za tym vsetkym stoji v pozadi. Lenze to uz bolo prilis neskoro, aby to film zachranilo. Akcnych scen tu vela nie je a prilis dobre mi nepripadali. Skoda, ze tu nemal väcsi priestor Jason Priestley v netypickej ulohe. Evidentne ma na viac ako bezne predvadza. Vysledkom je klasicka Irvinovka. Film so zaujimavym nametom ale nezazivnym prevedenim. 5/10. ()

lennyd

Jack (Jeremy Irons) většinou striktně odděluje práci od rodinného života. Tentokrát udělá ale výjimku - do Indie, kde má zpracovat novinovou reportáž, vezme na dovolenou i celou svou rodinu. Letadlo unesou ale teroristé, a při osvobození je zabito několik cestujících, mimo jiné i Jackova žena a jeho dvě dcery. Zoufalý se vrací zpět domů, aby o pár dní dozvěděl, že dle amerického práva byli únosci propuštěni na svobodu. Rozhodně se sám bojovat proti nespravedlnosti soudního systému a vzít pomstu do svých rukou ... Na celém filmu je asi nejlepší úvodní (asi dvacetiminutová) scéna - při únosu a následné přestřelce mi běhal (hrůzou) mráz po zádech - fakt nechci nikdy nic podobného zažít. Jenže tím to dobré co na filmu bylo skončilo, a začíná mix akce a konspiračních politických tahanic, který nenabízí ani z jednoho nic pořádně. A i přes výborného Jeremy Ironse. Zmínil bych snad jen ještě Jasona Priestleyho, který se zase jednou objevil na filmovém plátně, tentokrát ve výborné záporácké roli ... ()

GlamourCat

Trapné klišé od začátku do konce! "Hlavně nezradit sám sebe", aneb poučný film o zabíjení a pomstě. Když lidi řeší, kdy se vlastně smí zabíjet a kdy ne, tak to prostě nemá žádnej význam. "Ukrutní" Srbští teroristé, jeden trapas. Malý synáček, který potřebuje tátu, další trapas. Manželka, která chce aby manžel míň pracoval a víc byl s dětma, zase. No, jedna hvězdička že jsem u toho neusínala a že se na Ironse dobře kouká. ()

Terva

CITÁT - Jo, do Indie, blbečku.......... Supr rodina, děti sprostý a stále se hádaj, ale je to rodina. Změna dovolený a odlet do Indie, který se nezdaří, zažehne velkou odplatu. Docela brutální začátek, beznaděj a smutek, který je podpořen smutným hudebním doprovodem. CITÁT - Sebeobrana není vražda, pokud se nejedná o pomstu.......... Vesněs se pak film soustředí jen na vyšetřování a politiku. Nudné fráze a rádoby šokující rozuzlení mě však nějak nenadchlo. Dramatizace v podstatě žádná. Snad jen Forest Whitaker mohl diváka potěšit svým herecky nehereckým výkonem. On to, ale jinak neumí. Nesmyslná přestřelka ve vlaku tomu dala ránu. Jako by si tvůrci už nevěděli rady s nudným dějem, tak do něj přimíchají jednu akční scénku. Podprůměrný snímek, který bude záhy zapomenut. CITÁT - Jděte do prdele........ ()

blackJag

Titul filmu odkazuje k biblickému citátu a stejně chytrý je i jako celek. Kromě navození výchozí situace jde o variaci na PŘÁNÍ SMRTI, završení je ale jak z laciného akčního filmu. Nemluvím potom o tom, že Irons a Whitaker na jedné straně a Priestley na straně druhé, to je trochu nepoměrný mač. Bývalý mládežnický bůh z profláknuté adresy B.H. 90210 je ve své roli mocného šéfa americké ambasády děsivě neautentický, a to ne že by se Irons nebo Whitaker nějak hrozně snažili. II Scénář: Allan Scott (adaptace stejnojmenného románu britského spisovatele Robina Huntera). 40% ()

• Natáčení probíhalo v anglickém Londýně a ve francouzské Paříži. (Terva)
  • Příběh je natočen podle stejnojmenného románu Robina Neillandse z roku 1985, který jej vydal pod pseudonymem Robin Hunter. (Terva)