Danny, světový šampión

(TV film)
  • Veľká Británia Danny the Champion of the World (viac)
všetky plagáty

Příběh o lásce otce a syna. Jejich klidný život a štěstí jednoho dne naruší zlověstný velkostatkář, který zbohatl na černém obchodu. Jejich pozemek je jedinou překážkou v jeho stavebním plánu. (Hans.)

hazaba

Hezký film o chlapci a jeho otci, kteří se vzepřou intrikářskému velkostatkáři a přelsti jej. Pro děti jako stvořený, dospělák se může chvilkama nudit. ()

Davej

Už je hodně dlouho, co jsem to viděl. Ale protože se mi to jako klukovi opravdu líbilo, tak hodnotím vysoko. Vždyť tenhle film je v prvé řadě hlavně pro děti. ()

norionn

Ačkoliv je tohle prý televizní film, viděl jsem ho v kině. A protože je to film podle stejnojmenné knihy Roalda Dahla a předloze celkem věrný a povedený, tak dávám 4*. ()

raduna01

William věnuje synovi Dannymu péči jako žádný jiný. Skvělý vztah je jednoho dne narušen zlověstným velkostatkářem, který zbohatl na černém obchodu. Williamův pozemek je jedinou překážkou v jeho stavebním plánu. Danny se rozhodne řešit konflikt po svém. ()

• Adaptácia novely klasika Roalda Dahla "Danny, the Champion of the World" v rodinnej zostave: Jeremy Irons, jeho v čase nakrúcania 11 ročný syn Samuel a Cyril Cusack (otec Jeremyho manželky a Samuelovej maminky, Sinead). Predloha vyšla niekoľkokrát v slovenčine i češtine, samostatne i v zbierke Dahlovych poviedok. (jhrasko)