Kohtalon kirja

(študentský film)
  • USA Book of Fate, The
Fínsko, 2003, 85 min

Asko Sahlman, Markku Partanen, Juha-Pekka Mikkola, Saija Jäntti, Johanna Kokko, Eila Roine, Joni Saarela, Anna-Maija Paakkola, Ilkka Niemi, Saana Hyvärinen (viac)

ricci.s

Originálny poviedkový filmík, v ktorom sa tvorcovia rozhodli využiť všetky možné žánre. Ako celok je to nepochybne zaujímavé, ale keby som mal rozobrať jednotlivé poviedky, tak by to už dopadlo horšie. Logicky sa mi najviac páčila tá prvá, keďže je ako jediná v rámci môjho žánrového spektra. Jedná sa o upírsky hororík, v ktorom dvaja bratia v transylvánskom zámku hľadajú tajomný kríž, ktorý by zachránil ich sestru, aby sa nepremenila na upírku. V tých ďalších sa presunieme najprv na divoký západ, potom nás čaká druhá svetová vojna, špionážny akčák, a napokon sci-fi. Westernová a vojnová poviedka za veľa nestoja, tie záverečné sú už o niečo lepšie. Poviedky vlastne nemajú rozuzlenie, hlavný hrdina, ktorý je vyvolený, sa na konci vždy dostane do problémov, ale dostane ho z nich kniha osudu, ktorú treba v záverečnom príbehu zachrániť. Perfektný nápad, perfektná hudba (najviac ma potešil Nightwish pri záverečných titulkoch), ale spracovanie slabé. ()