Po smrti matky se odstěhuje otec (James Nesbitt) se svými syny do nového domu v Anglii. Starší 9letý syn Anthony (Lewis McGibbon) je praktický, mladší 7letý Damian (Alex Etel) věří v Boha a ve svaté, kteří se mu zjevují a mluví s ním. Jednoho dne, kdy si Damian hraje ve svém kartonovém boxu, spadne mu doslova "do náruče z čistého nebe" taška se čtvrt milionem liber. Damian to považuje za dar od Boha a chtěl by nejraději všechny ty peníze rozdat na dobročinné účely a těm, komu se jich nedostává. Svěří se s tím ovšem i svému bratru, který jeho nadšení pro dobročinnost příliš nesdílí. Vše se ještě komplikuje skutečností, že se vše odehrává asi týden před koncem platnosti liber, protože Anglie přechází na eura a navíc původ peněz není tak poetický, jak si Damian myslel... (otula)

Skejpr

Neuvěřitelně hřejivý filmeček. Danny Boyle je umělec. vytříbená audiovizuální stránka zkloubená s krásně ironickým scénářem, skvělými herci ( i ti malí kluci).. Umí natočit rozvernou komedii se spoustou Zjevivších se Svatých líznutou kriminálkou a v jednu chvíli se mu daří budovat úžasně strašidenou atmosféru. Přesně takové jsou milióny. Film jehož myšlenka osloví snad každého a jehož poselství je při tom strašně jednoduché. Voda je potřeba všude a všichni bysme měli pomoct, pokud můžeme :)) Jsem nadšen a dojat. ()

dezorz

V case, ked je kazdy spravny kinofil poblazenny korejskou filmovou vynachadzavostou a menej znaly kinofil ospevuje ameliu ako jeden z mala obsahovo vizualne dokonale zladeneho hraveho filmu pride znenazrady pomaly zabudnuty D.Boyle, na koreho Trainspotting a Plytky Hrob vsetci s laskou spominame a aj ked Miliony nemaju tie spravne grady, predsa len netradicnym a hravym napadom a drobnymi mimozanrovymi presahmi tyci sa vysoko nad beznu zapadnu filmovu produkciu. Len tak dalej, dalsi britsky film, ktori sice neoslni, ale potesi. ()

Jordan

najdivnejší film dannyho boylea, ktorý v sebe kombinuje rôzne trademarky, prvky, fragmenty a témy skoro všetkých jeho ostatných filmov (hlavne slummdog, trainspotting, shallow grave a beach) nám ponúka zaujímavú réžiu a dobrého detského neherca, ale inak pôsobí miestami moralizujúco, ku koncu čoraz viac mätúco a žánrovo nevyhranene. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,584,159Tržby Celosvetovo $11,782,282║ Originálne, vtipné, úderné, vizuálne opojné,... jednoducho Danny Boyle je veru majsterko vo svojom netradičnom štýle stvárnenia príbehov. /90%/ ()

anderson

Originálna a nedocenená perla, ktorá sa k nám nenápadne dostala len na DVD (od INTERSONICu). A sranda je, že tento scenár ( v možno ešte absurdnejšej forme) naberá reálne kontúry práve v čase tzv. hospodárskej krízy, ktorá v týchto dňoch zúri po celo svete (okrem BERMÚD, MONACA, LUXEMBURGSKA a možno ešte PAPUI NOVEJ GUINEI :-)). (5.2.2009) ()

• Namísto výroby triček pro štáb a herce produkce darovala peníze organizaci Water Aid k postavení studen v Africe (jako to udělala rodina ve filmu). (CliffLee)
  • V jednom záběru sleduje rodina soutěž Chcete být milionářem? v televizi. Tato soutěž hrála samozřejmě velkou úlohu v pozdějším filmu Dannyho Boyla – Milionář z chatrče (2008). (CliffLee)

Luxusní digitální „animáky“?

Luxusní digitální „animáky“?

12.09.2008

Možná. Danny Boyle chce natočit něco pro mladší publikum a vybral si k adaptaci knížky Terryho Pratchetta. Fanoušky humoristické fantasy ságy Úžasná Zeměplocha však musíme zklamat. Boyle totiž… (viac)