Třetí třída v podpalubí zaoceánského parníku je plná chudých nevěst z Řecka, Turecka, Arménie a Ruska, na něž v létě roku 1922 čekají jejich krajanští ženichové v USA. Nahlédneme do nelehkých osudů několika dívek, přinucených domácími poměry zaslíbit se na dálku. Na svou neznámou budoucnost pohlížejí s rozechvěním, se strachem a nedůvěrou, propadají momentům zoufalství. Celou tuto škálu pocitů s nimi sdílí i Niki, dívka z kamenitého řeckého ostrova. Přesto má však dostatek vnitřní síly na to, uklidňovat ostatní a sama se mlčenlivě vyrovnávat se svým údělem. Daří se jí to až do chvíle, kdy se na palubě setká s americkým fotografem Normanem, který se spolu s ní vydává po stopách nekalých machinací s některými z nic netušících dívek. Dříve chodil nevěsty do podpalubí jen okouzleně fotografovat, teď zásluhou Niki začíná vnímat jejich životní příběhy. (MFF Karlovy Vary) (oficiálny text distribútora)

emma53

Pokud mě paměť neklame, tak je to jeden z opravdu asi mála řeckých filmů, co jsem kdy viděla. Hlavní důvod, proč jsem se na něj zaměřila byl Damian Lewis, který je mým oblíbencem. A určitě toho nelituji i když mám Damiana spojeného hlavně se seriály, tak ani tady mě nezklamal. Netradiční námět o chudých nevěstách, které plují na lodi přes oceán do země, kde se zaslíbily svým budoucím manželům. Na této cestě, na které byly opravdu delší dobu, než bych si představovala, jsem alespoň mohla strávit nejhezčí chvilky z celého filmu s Normanem a Niki, která byla jakýmsi srdcem celého podpalubí s dalšími sedmisty ženami. Jejich dialogy byly působivé, smutné a dojemné. Focení nevěst a hlavně Niki nemělo chybu. A že tam bylo trošku patosu? Nad tím dneska mávnu klidně rukou. ()

misterz

P. Voulgaris sa zdá byť výborným a zaujímavým režisérom. Čo sa týka celkového dojmu, snímok by som rozdelil na dve časti. V tej prvej tu toho autor veľa neponúkne, iba dlhé predlhé nudnejšie zoznamovanie sa s postavami natočené veľmi ležérnym tempom. Našťastie sa film prehupol do svojej druhej časti, od nástupu dievčat na loď sa po dramatickej stránke všetko zlepšilo. Od tohto momentu má divák možnosť sledovať krásnu romantickú baladu v jedinečnej atmosfére všeobecnej neistoty a mlhavých nádejí s prímesou ľudskej krutosti a chamtivosti. Naozaj veľké lyricko-dramatické vyžitie. Škoda tej menej výraznej úvodnej časti. 80/100 ()

brumbrum

Pekne.. a smutne.. Hla, jedna z mala veci, co vie hlbaveho cloveka hodne vnutorne umucit - ked sa svet rozlomi vo dvoje a rozum to nechce roky prijat.. Ak deli smrt, da sa to prijat azda najprirodzenejsie. Ak lame osud partner, je to ovela tazsie. A ak osud bez vole oboch, asi najtazsie. Jedna lod a tolke osudy. Bohate slepice i chudobne zeny, laska na zivot a i svina hodna prizabitia; niektorym hajzlom je tazke nepriat zly koniec. Vsetko na jednej palube, celkom ako v beznom zivote. Sedime vedla seba vo vlaku, robime v office.. Jeden hlboko miluje a modli sa, druhy lieta za sexom na vikendy. Jeden kupi manzelke kvety, vedla kolega kondomy na vikend. Inventura nas caka vsetkych, chvala Bohu. 4* ()

italka63

Bylo to poprvé, kdy mě ve své roli Damian Lewis okouzlil....aby se mu to pak už nikdy nepodařilo:-) Nádherný film o řeckých dívkách, vybraných svými rodinami, aby pluly do Ameriky za svými neznámými, řeckými manželi, čímž dokázaly ekonomicky pomoci svým rodinám a dodržet rodinnou čest. A že se jich nikdo na názor neptal? Že se stávaly oběťmi vypráskaných překupníků s lidským neštěstím a bídou, že některé psychicky nevydržely dlouhou plavbu přes oceán vůbec? Koho by to na začátku třicátých let zajímalo, ono to nezajímá moc lidí ani dnes. Dojímavé a k zamyšlení. Skvělý zážitek za plný počet hvězd. ()

octopuska

To byl zas dojáček, kapesníky jsem nepočítala. Krásnej a silnej příběh. Sňatky z rozumu po Řecku. Domluvené vdavky za oceánem. Tíživá cesta dívek do neznáma třetí třídou zaoceánského parníku, opravdu připomíná jízdu na Titaniku. Do toho kontrast luxusu první třídy plné marnivosti. Slizký gruzinský pletichář, který to všechno kuje a tyje z toho, už ani víc slizký snad nemohl být. Naparuje se na palubě, jak holub na báni. Krásná Niki a Haro v jeho spárech a spousta dalších dívek, které musí zachovat čest rodině a nemají na výběr. A jedna osudová láska, kterou samozřejmě zajistí uhrančivý a charismatický Damian v roli fotografa Normana. Fotí krásné nevěsty a zahoří láskou k osudové Niki. Bylo mi jasné, že jejich láska nedojde naplnění a Niki dostojí svým slibům. Po tragické volbě Haro a uvědomění si, že už nikdy svou lásku neuvidí do rána zešediví. To byl asi nejsilnější moment filmu, který mě hodně zasáhl. Krásný film s krásnou hudbou. ()