Knihovník Frank si začne vášnivou aférku s tajemnou ženou, která ho navštěvuje u něj v práci. Když znenadání zmizí, vydá se za ní do Londýna, aby ji vypátral. Jakmile se mu to podaří, zjišťuje něco naprosto nečekaného - Miranda má tři identity; je tanečnicí, dominou a zároveň zlatokopkou. Ale která z nich je skutečně ona? (hellstruck)

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale Christina Ricci vypadá v takovéhle roli jako parodie. John Simm je výborný, samozřejmě i John Hurt. Ale Christina je nepůvabná, ošklivá, a ani nehraje moc dobře. ()

kaylin

Mám rád divné filmy, ale tohle je takový rádoby lynchovský paskvil, který křičí, že se chce rovnat "Modrému sametu", ale ve skutečnosti nemá nic z jeho neskutečné atmosféry a naléhavosti. Kyle je divný, John Hurt trochu navíc a hlavní dvojice mě nedokázala nijak strhnout na svou stranu. Navíc se to snaží být zbytečně vtipné. ()

honajz2

Snaha byla, ale stejně se to moc nepovedlo. Ten film je především komedie, i když tu ten zásadní žánr chybí (byť je teda poznat už z úvodních titulků, takhle vám mindfuck opravdu nezačne), ale jeho největším problémem je fakt, že vlastně neví, čím to chce být. Chvíli se to snaží parodovat gangsterky, chvíli zase Modrý samet a chvíli je to zase normální komedie, ale nic z toho to nikdy není pořádně a prolíná se to tak nefunkčně, že by to v takové podobě ani zručný režisér nezachránil. Je to v podstatě parodie, která nemá co parodovat, to je asi nejvýstiženější přirovnání. A přitom tam byly zajímavé nápady, i gradující gagy (Frankův kamarád, který se z kung-fu filmů učí kung-fu), ale jako celek to postrádá atmosféru, děj není dostatečně zajímavý a i ten vtip v tom jaksi chybí. Pousmál jsem se asi dvakrát, jinak to bylo mdlé. Jestli jsem ale měl z něčeho radost, tak ze skvělého Johna Simma v hlavní roli, za účast Kyla MacLachlana a za cameo Tamsin Greig, Fran z Black Books. O té jsem ani nevěděl, že tam hraje a když se tam pak náhle objevila, hned mi to zlepšilo náladu. Jen teda Christina Ricci tu má hrát sexbombu, ale vůbec na to nevypadá. Nechápu, kde se stal problém, v Ospalé díře se mi líbila... No, je sice škoda, že to tvůrcům nevyšlo, jak (aspoň doufám) chtěli, ale nedá se nic dělat. Tohle bohužel zapadlo právem. Lepší 2* ()

• Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2002 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Natáčelo se v anglickém městě Scarborough. (BMW12)