Seriál na motivy německého fantasy bestselleru. Gryf, temná síla z jiného světa, je hrozbou pro Marka i všechny, které miluje. Aby zachránil náš svět z Gryfových spárů, musí přijmout nelehké rodinné dědictví a vydat se do bitvy. (Prime Video)

Miroslav.Zac

Taková moderní fantasy pro teenagery. Hlavní hrdina řeší typické puberťácké problémy a přitom, jen tak mimochodem, zachraňuje svět. Nenabízí nic, co nemají podobné americké seriály, snad jen masky a CGI efekty jsou na ucházející úrovni. To si tvůrci nemohli od Hohlbeina vzít něco jiného? ()

M.i.k.e

nakonec docela slušná fantasy, která se pomalu rozjíždí, ale když divák překlepe první dvě epizody, dostane trochu něco jako Stranger Things s atmosférou nejednou připomínající Dark (jakkoliv s tím nemá nic společného krom němčiny). V rámci žánru primárně teen fantasy jsou sice i lepší, ale Gryf nijak neurazí a těch cca šest hodin je ve finále tak akorát...60% ()

iXtr3m3

Slušné fantasy, ktoré je vidieť, že malo pod sebou Amazon a nie LGBT Netflix, čo je len plus snímku. Jasné, rozpočet nebol ako pri LoTR, ale od nemcov mi to strašne evokovalo taký mix medzi ich Dark a Netlixovským Stranger Things. Masky aj príšerky boli skvelé, psychické záložitosti boli spracované fajn, postavy boli sympatické, najmä Memo, ktorý je taký Justin so Stranger Things, len nie krpec, ale už takmer dospelý. Som zvedavý na druhú sériu, ale prvá má odo mňa veľmi silné tri hviezdy a v percentách takých 70-73%. Nehrá to na veľkoleposť, ale na druhú stranu svet Čiernej veže svojim spracovaním skrýva neskutočné možnosti. ()