Rande s temnotou

(TV film)
  • Slovensko Rande v temnotách (viac)

Myslel si, že bohatstvo mu zaručuje beztrestnosť... Príbeh nakrútený podľa skutočnej udalosti. 14. júla 2000 vo Ventura County v Kalifornii v nočnom klube upadne do bezvedomia mladá žena. Spôsobila to droga nazývaná Liquid X, ktorú rozpustil v pohári vody Andrew Luster, dedič kozmetickej firmy Max Factor, aby mohol bez jej odporu páchať na nej násilie. S podporou svojho otca sa žena rozhodne ísť na políciu a vypovedať o všetkom, na čo si spomína, no vinník uteká... (oficiálny text distribútora)

freddy

Rozhodně nadprůměrný televizní snímek podle skutečné události. Vše začíná tím, jak bohatý třicátník jménem Andrew Luster dá na diskotéce do vody dívce jménem Connie "drogu" s názvem Liquid X. Potom ji spolu s jejím kamarádem, kterého taktéž zdrogoval, odveze do své vily a tam se s ní pomiluje. Ona si na to druhý den vzpomene a rozbíhá se soudní vyšetřování, při kterém se zjišťuje, že Connie nebyla jediná dívky, se kterou Andrew Luster souložil, aniž by o tom věděla. Určitě se jedná o nadprůměrný film, který mapuje soudní případ. Vše je podáno velmi realisticky, projevy zneužitých dívek u soudu jsou velmi emotivní a já jsem jim věřil každé slovo a bylo mi jich líto, jako by to ty herečky skutečně prožily. Vyprávění má spád a prakticky tenhle snímek člověka nenechá vydechnout. Tohle je nadprůměr mezi televizními snímky a mezi snímky ze soudní síně. A je to o to více šokující, že se to skutečně stalo. Určitě to stojí za vidění, už jen proto, že je určitě dobré zjistit, že i boháči a protekční lidé mohou být odsouzeni k vězení na tak dlouhou dobu, že se z něj nikdy nedostanou živí. A potom jim jsou i jejich miliony k ničemu. Takže čtyři hvězdičky za perfektně zpracovanou látku. ()