Pohled do zákulisí filmu Matrix. Filmu, který ohromil celý svět a změnil dějiny kinematografie. Filmem nás provedou bratři Wachowští a všichni tři představitelé hlavních rolí v čele s Keanu Reevesem. (TwoFace)

H34D

Matrix, aneb mistrovské dílo, jež představilo (vizuálně) doposud nevídané, si určitě zaslouží pořádný film o filmu. Ne každému se však bude chtít strávit 2 hodiny u Matrix Revisited, a právě proto je tady i stručnější Making The Matrix. 25 minut bohatě stačí na vykreslení epičnosti a neuvěřitelné práce, která stojí za veledílem jménem Matrix. 4 měsíce bojového tréninku, 120 fotoaparátů pro vytvoření iluze virtuální kamery, předkreslené scény, digitální modely, všechno promyšlené do posledního detailu - genialita a preciznost sourozenců Wachowských skutečně bere dech. Tento dokument tedy není jen prostý "film o filmu", je to fascinující záznam o zrodu legendy a posunu hranic kinematografie. 9/10 ()

Decker

Vyborny Making of... dokument o jeste lepsim filmu. Nahlizime zde z pohledu tvurcu do zakulisi tvorby tohoto ojedineleho a nadcasoveho scifi a soucasne si tak muzeme uvedomit jak vse bylo narocne a slozite. Napriklad herci museli projit 4 mesicnim tvrdym treninkem pod vedenim kung fu mistru a naucit se tak vse v podstate od zacatku. Dale zde mluvi napriklad kameraman o nataceni bullet time scen, producenti mluvi o slozitosti jednotlivych scen, reziseri neustale poskakuji po place a vymysleji dalsi silenosti, kterym obohacuji napriklad akcni anebo vizualni slozku filmu. ()

Mandalorian

Klidně to mohle bejt třikrát delší. Moc hezky se na to dívalo. Musím si to najít a pustit znovu. Pro příznivce Matrixu je to asi jasných 5*. Pro jeho odpůrce doporučuji, najít si jiný dokument.. ()