Hollywood 50. let ovlivňuje magie a detektiv Dennis Hopper je považován za podivína, protože ji odmítá ve své práci používat. Když se však manžel jeho klientky stane obětí kouzel a čar, vyhledá pomoc místní čarodějnice... (oficiálny text distribútora)

Oskar

Pohádka? Parodie? Detektivka? Metafora mccarthismu? Vykrádání děl Miloše Macourka? Pocta literární fantastice? Poslední "návrat" Normy Desmondové? Naprostá hovadina. Ale roztomilá. 30 % ()

monolog

něco na způsob Phila Marlowea zasazeného do prostředí magií ovlivňovaného světa. celkem zajímavá upomínka na detektivky s drsným detektivem. ()

Fingon

O dost slabší pokračování snímku Cast a Deadly spell, tentokrát s Dennisem Hopperem. Přesunuli jsme se do následujícího desetiletí, evokace dobových filmových klišé už bohužel není tak úspěšná jako minule. ()

Terva

Scénář : Joseph Dougherty. Kamera : Jean-Yves Escoffier. Hudba : Angelo Badalamenti. Hrají : Dennis Hopper jako H. Phillip Lovecraft. Ve světě, kde magie opravdu funguje, vyšetřuje soukromý detektiv vraždu vlivného filmového producenta..... Magické, příjemné, drsné. ()

liquido26

Pro někoho,kdo má rád Hollywood 40. a 50. let to byla celkem pěkná podívaná. I když příběhově nic moc. Mělo to fajn atmosféru a Hopper jako drsný detektiv taky dobrej. Magie do toho zakomponovaná byla příjemné zpestření. ()

Janega

Tuctový príbeh, ktorý by sám o sebe neprešiel, keby to nebolo ozvláštnené tou mágiou. Išlo skôr o to, ako tú mágiu správne zakomponovať do príbehu, aby mala vôbec nejaký zmysel a nebola to len lacná fantasy estráda. Občas to malo dobré a originálne nápady (napr. streľba v autokine), ale poväčšine mágia skôr bola ako ozvláštnená kulisa (erotický salón) alebo to malo skrátka len detinskú hravosť. Takže potenciál nebol úplne naplnený. Ale ako zábavná jednohubka to stačí. ()

Bozvav

O dost slabší jak film Přežít. Námět i scénář podobný, ale chybí tomu jednak kvalitnější obsazení, jednak výpravnější vizuál, lepší dialogy a v neposlední řadě je na škodu to, že tento snímek se bere až příliš vážně. Za mne průměr průměru. ()

Hugho

Milé nenáročné dielko z alternatívnej čarodejnej Ameriky zlatých 50-tych rokov , dalo sa z toho však vyťažiť omnoho viac.  Nevadí, ale doteraz som neprišiel na to, či určitá topornosť scenára a niektorých postáv (hlavne Hopper) bola odfláknutá práca alebo zámer. Penelopa a jej ľavá nôžka  potešila, za ňu hviezda naviac. :-) ()