Klamstvá života

• Česko Paralelní lži (viac)
všetky plagáty

Manželství Jamese a Anne Manningových (Tom Wilkinson a Emily Watsonová) je na první pohled šťastné a idylické. James je bohatý respektovaný právník, Anne zase dokonalá hospodyňka. Mají nádherný dům na venkově i rezidenci v Londýně, nic jim neschází a zdá se absurdní, že by jejich vztah mohlo něco ohrozit. Jenže stačí zdánlivě obyčejná nehoda a spustí se zničující kaskáda událostí a nebezpečně rostoucích lží, díky níž se ukáže, jací ti dva ve skutečnosti jsou a co jeden od druhého doopravdy chtějí. (oficiálny text distribútora)

lioncel

Jsem fascinován tímto živočišným druhem manželek (v soukromí je nazývám sow-bitch) : zde Anne Manning .. které mají z hojnosti a celkového velmi dobrého materiálního zabezpečení ve svých citech takový zmatek, že se nechají za zády manžela klidně klátit cizím chlapem .. v citech mají chudinky veliký zmatek a tak si chodí na lůžko ulevovat jinam, ale živit se při tom potvory vychytralý nechávají tím mužem, kterého podvádí – nůžky z Antikrista (von Trier) ne ně (!) … … aby bylo jasno, já žádné neupírám právo svobodné volby na koho vystrčí své obnažené pozadí, ale jsem v této otázce zásadně pro slušnost / jednání na rovinu … ()

jhrasko

Debut Juliana Fellowesa, scenáristu Gosford Parku trpí tým, čím práve GP vynikal. Brisknosťou, tempom, rafinovanosťou a istou režisérskou rukou. Dopláca na prehnané ambície a istú televíznu sterilnosť. Každopádne ale dáva výnimočný priestor Tomovi Wilkinsonovi v jednej z jeho najlepších úloh. Mimochodom, je vobec možné, že niekto v komentári napíše k zostave T.Wilkinson - E.Watson - R.Everett, že ide o "pomerne neznáme herecké obsadenie" ??? Čo je potom "pomerne známe" ? Vašek - Eva - Mirek ??? ()

=woody=

Přeji hezký den. Nemohu si odpustit titulek "herecký koncert Toma Wilkinsona". S Emily a Rupertem tvořili skvěle sehrané trio, které je radost sledovat v dobře napsaném, stokrát neomletém příběhu! Ano, ke konci filmu trochu dochází šťáva, ale v takových chvílích si říkám, že tvůrci třebas chtěli sundat nohu z plynu. Ovšem nevím jestli chtěli, aby oficiální text distributora smolil nějaký joudál, který viděl film tutově jen v krabičce.. :-) No nic, mějte se filmově! Woo. ()

Falko

Skoda, mohol to byt velmi dobry film s kriminalnou zapletkou, kde je manzelka neverna manzelovi, ktora pri soferovani milencovho auta nechtiac zrazi cyklistu, ktory nakoniec zomrel. Policajt sa dostava na stopu stale blizsie a az tu sa ukaze, kto do akej miery dokaze klamat, aby sa z toho Emily Watson dostala nevinne. Vo filmoch som zvyknuty, ze najväcsi prekvapujuci sok sa dostane do posledneho 20 minutoveho finale, ale v tomto filme sa nestal ziaden sok a napinave to prestalo byt asi 15 minut pred koncom. Inak by som mu dal 4 hviezdicky......... 24.04.2008 ()

Dejna

Doufám, že nikoho neurazím, ale blbější film jsem už dlouho neviděla. Možná to na mě bylo až příliš filozofické, ale.. chování protagonistů mi přišlo dost absurdní a situace nepravděpodobné, s každou další scénou jsem se divila, jaký je ten muž trouba a jeho žena krá.. mrcha. :-) Dost se divím, že jsem to vydržela do konce, pořád jsem doufala, že se to zlomí a začne se dít něco zajímavého nebo alespoň uvěřitelného, ale bohužel.. Pro mě absolutní ztráta času. ()

• Snímek byl natočen na motivy románu "A Way Through the Wood" Nigela Balchina z roku 1951. (Terva)
  • Julian Fellowes získal americkou cenu National Board of Review v kategorii nejlepší režijní debut. (Terva)
  • Tom Wilkinson soutěžil o cenu londýnských kritiků ALFS v kategorii nejlepší britský herec. (Terva)