Sirotek Kex vyráží v člunu na moře v naději, že se podívá do světa. Místo toho však ztroskotá na neznámém místě. Brzy zjistí, že jde o fantastický ostrov Dinotopoo, na němž společně žijí lidé a dinosauři. Tato jedinečná země je ale ohrožena zlým Ogtharem, krerý získal kámen Slunce, s jehož temnou silou může zničit celou Dinotopii! Kex a dinosauři musí spojit své síly v boji za záchrana magického místa. (oficiálny text distribútora)

Terej

Vedli jsme debatu s tříletým synem o tom na čem se dá jezdit. Navrhnul dinosaury. Tak jsem vytáhnul knížku Dinotopii. Po prohlížení obrázků správně usoudil, že k tomu přece musí být film. Tak jsem našel toto. Příběh je oproti předloze naprosto příšerný, ale mám za to, že to mám hodnotit za cílové publikum a cílové publikum bylo nadmíru spokojené. ()

majo25

Animácia je celkom pekná, vkusná, akurát dinosaury sú viacmenej zjednodušené, na dinosaury Krajiny dávnych vekov sa nechytajú - tak, aby vyzerali čo najpriateľskejšie. Aj z toho je jasné, na akú cieľovú skupinu je animák mierený. Príbeh síce nezaprie istú klišovitosť, ale nepostráda dobrodružnosť, akciu a občas aj vkusný humor, vďaka čomu je jeho dej dostatočne atraktívny, má dobre tempo a nenudí. Ešte keby sa vystríhali takých infantilných momentov, ako je napríklad to, že stačí vybrať triesku mäsožravému Tyranosaurovi a ten automaticky prestane žrať bylinožravce, začne rozprávať a pomáhať klaďasom. ()

štísko

Dát tomuto dílku odpad, je výrazem nepochopení, že je to film pro děti nezkažené akčními pornografickými filmy. Z tvorby pro tuto kategorii je to dost nadprůměrné. Koukáme na to po několikáté celá rodina a děcka už se schání po dalším pokračování. Možná ten konec je až příliš "přislazenej ". Ale aspoň v těch pohádkách vítězí dobro nad zlem a vše dobře dopadne. Děti po tom dobře usínaj a nebudí se hrůzou ze spaní. ()

pekas

No s hranou Dinotopií to má společné jenom dinosaury na ostrově a kameny. Jinak už snad nic. Jako animovaná pohádka pro děti to celkem ujde, ale ne pro ty úplně malé. Těch dosavadních 70% odpovídá celkem přesně. Slabší 4. ()

Renie42

Mám ráda dinosaury a tak tento film mě potěšil. Není to jako Jurský Park, kde není radno být člověk a dinosaurus pohromadě, ale tady je vidět, že to jde. Příběh s dobrým koncem, to já můžu, když ne v opravdovém životě, tak alespoň v tom hraném a kresleném. ()

TaToten odpad!

Som od detstva fanúšikom Dinotopie. Na úvodnú trojdielnu minisériu nedám dopustiť, Cyrus Crabb je jednou z mojich naobľúbenejších postáv. Druhá plnohodnotná séria už bola trochu krok mimo a snažila sa ešte zachytiť vlnu béčkových fantazy typu Herkules a Xena, no veľmi to nefungovalo. Ale stále sa to dalo pozerať (aspoň raz teda). No táto ohavnosť, strašné niečo. Videl som to už fakt dávno ešte ako dieťa a bol som zhrozený. Toto rozhodne nieje pre ľudí, čo mali radi seriál, keďže sa jedná o reboot. Tak isto to nieje pre ľudí, čo sa radi kochajú kresbami Jamesa Gurneyho...Gurneya... to je jedno, keďže všetka krása a prepracovanosť jeho vizualizácii tohoto čarovného sveta sa nevošla do budgetu. A zasa to nieje ani pre deti, čo majú dinosaurie obdobie, lebo toto je nepochopiteľná záležitosť narozdieľ od takej Krajiny dávnych vekov. ()