corpsy

Humor a gore, to všetko išlo stále do kopy. Presvedčili nás o tom slávny tvorcovia tohto štýlu. Ale nie vždy sa dá zakladať len na tom. Občas by mal byť podstatný aj iný umelecký prvok. Dej. Tu to akosi zhasína. Ako malé spestrenie, ale nezaškodí. ()

humanbeing

film zapletkou a dejem dost podobny serii Night of Demons. je Halloween. skupina zacinajicich zlodeju musi ukrast z obchodu dostatecne mnozstvi veci se seznamu halloweenskych predmetu, aby byla prijata "do klubu". kdyz se ale dva z nich dostanou do domu zleho profesora Kappse, svym vpadem prekazi prave probihajici magicky ritual, pri kterem je profesor zabit (spadne ze schodu na sloní kel). pak se stane to, ze profesorovi se coby duchovi v jakoby strasidelnem dome (sefove zlodejskeho klubu maji "skoro" vse pod kontrolou) s nasimi hrdiny podari otevrit branu do sveta duchu (huh). a to znamena pro nase teenagery jedine - souboj na zivot a na smrt s nadprirozenem. Hazing ma celkem prijemnou atmosferu, ackoliv je na nem silne poznat, ze je to film z prelomu stoleti (ale spis jsou z neho citit devadesata leta). vetsina postav je docela sympaticka - predevsim hlavni hrdinky. se zabitimi uz je to o dost horsi, z celkoveho pohledu veskrze podprumerne. pokud nemate nic lepsiho po ruce, tak to na jedno podivani jakz takz ujde. jsou tu docela zabavne scenky (napr. prodlouzeny jazyk vs motorova pila). pred koncem jsem uz usinal, celkove to bylo horsi nez jsem cekal. 5/10 ()

Teardown

Tvůrci zřejmě sáhli po zbožnované kultovce Evil Dead a trochu, tedy trochu víc to zamíchali s klasickým scénařem o partě mladých lidí, nocujících v místech, kde hrůzostrašné mordy z let minulých děsí dodnes vše živé z blízkého okolí. Do toho všeho čarovná kniha, démoni, motorová pila a další. Halloween party a přijímací ceremoniál pro hrstku zaslíbených může začít. Mimo Evil dead zde najdeme trocha té podobnosti s málo známým hororem Hell Night, kde parta lidí musí přečkat noc v obydlí, které má celkem hojně krvavou minulost. Bohužel ale ani jedné jmenované věcičce nesahá Hazing po kolena. Takže "humorně" pojatý horor s trochou krve, špatných počítačových efektů, prdelatých lolitek, minimálního napětí a atmosféry, u mě takřka vůbec nezabodoval. ()

RetroMan

Pro mě naprosto skvělá horrorová zábavovka tak, jak má být. Je vždy s podivem, co je schopna udělat budoucí (j)elita národa s procesem přijetí do studentského bratrstva. Je pak jasné, že za ponižujícími zážitky vězí touha po pomstě. Pokud si přimyslíme, že na US college /čti koláž/ jsou ze 45% sportovci, 30% roztleskávačky a zbytek až na 1%, které se stane známým nebo proslulým ve svém oboru, tvoří šedé myšky a nerdi, je úroveň amerického školství značně poddimenzovaná. No ale k filmu: Brad Dourif si svou menší roli doufám užil, stejně jako banda teenagerů a já jsem se při pohledu na všechny scény rozjařile bavil. ()