North on Evers

Réžia:

James Benning

Willem Dafoe

honajz2

Benningu, cos tady vyváděl? V tomhle filmu vidíme záběry krajin, měst, památek, mraků, lidí a domů, které jsou natočené buď staticky nebo ručně (což jsem u Benninga ještě neviděl a celkem mi to tady vadilo) a dole jede text, evidentně z nějakého deníku. Ten text se ale ve většině záběrů se vůbec nedá přečíst, takže ani nevím, co se tam většinu času psalo, navíc ty titulky jedou docela rychle. Co jsem pochopil, tak jsou to záznamy z prázdninového deníku (což soudím i podle závěru). "Herecké" (ono se tady nehraje, ale pózuje) obsazení je ale zajímavé - ten Willem Dafoe tu opravdu je (ale jak vidím, tak zatím se na to kvůli němu nikdo nepodíval) a kromě něj se zde objeví i Richard Linklater (toho představovat nemusím), Sadie Benning (dcera Jamese Benninga) a Rhonda Bell (herečka z Landscape Sucidie (což jsem ještě neviděl, ale jméno té herečky znám). Každopádně ani to, ani ty hezké záběry to moc nezachraňují, protože se ten film Benningovi moc nepovedl. A to to mohlo být dost zajímavé. 2* ()

rivah

Záznamy krajin a pustin, měst a osamělých sídel, památek, domů a lidí (Willem Dafoe). Dole jde psacím písmem většinou nerozluštitelný záznam. Nic pozoruhodného. ()