Odsouzený vrah (Ray Liotta) čeká na smrtící injekci, která ho navždy pošle tam, kam patří. Jaké je jeho překvapení, když se probere v márnici a je mu učiněna nabídka, která se neodmítá. Tedy že se stane jakýmsi laboratorním králíčkem a budou mu podávány prášky na změnu chování. Samozřejmě, že za smysluplnou spolupráci dostane jakousi svobodu s náramkem na noze. Ze začátku se zdá, že prášky nefungují, ale když se změní dávky, tak se subjekt i hlavní doktor nestačí divit. (PROCESOR)

honajz

Tak trochu námět jako z Mechanického pomeranče a pár jiných filmů a TV seriálů, takže nic objevného. Ray Liotta svůj přerod hraje dost dobře, ale jinak je to zdlouhavé, vlastně o ničem, spousta zbytečných scén, je to delší, než mělo být, a vlastně mám problém i s tím vyzněním, že člověk se může změnit na lepšího, jen když vlastně bude chtít a bude tomu věřit. A už nebude vrah a obětem se bude jezdit omlouvat. Navíc je tady strašně moc náhod, aby to šlo k tomu konci, jak chtěl scenárista, a že stalkera ani mafiána celou dobu nikdo z těch, co ho hlídali, ani očkem nezahlédl, bylo spíše znamením, že hlídají hodě blbě i tak. Zklamání. ()

PROCESOR

Tak já čekal tedy něco jiného. Po tom, co přestane brát zázračný prášky, že se vrátí ke své staré identitě, a stane se z něj Hulk, jak sliboval popisek. Pak začne pořádně řádit a já se budu bavit. No nestalo se. Jediná scéna, která mi přišla vtipná tak zůstává, když šel do lékárny s pistolí, že nutně potřebuje něco na uklidnění…Pro mě tam bylo hodně promarněného potenciálu. Bud budeme točit thriller, nebo se budeme snažit filosofovat, obojí dohromady moc nejde. ()

Asia_Power

Pohádka o tom, jak se několikanásobný vrahounek napravil. Nejvtipnější na celém filmu je fakt, že jsou kromě Raye skoro všichni takový přizdisráči, že Vám mezi nima přijde jako jedinej normální chlápek v okolí. Sice pozabíjel pár desítek lidí, ale potom co začne polykat bonbony se začne měnit v málem svatého a snad by pomohl i babičce s taškama do desátého patra aniž by měl v plánu jí potom prostřelit kebuli a sebrat důchod. To vše díky Willemovi, který věří, že každej je v jádru dobrák včetně Jacka Rozparovače, Zodiaka nebo Kalouska se Sobotkou... Takže vše vypadá růžově...dokud se to zase celé neposere a Ray bude mít opět lehkej problém a bude v něm, možná poprvé v životě, nevinně. ()

Pejpr

Pod kontrolou na to šli, se zvládnutím zloby, jinak než v Mechanickém pomeranči. V Mechanickém pomeranči subjekt nezbavili zla, pouze ho přiměli nepáchat zlo díky pudu sebezáchovy, kdežto ve filmu Pod kontrolou opravdu přeměnili mozkový charakter (nebo se o to aspoň snažili). Ray Liotta je béčkový (a pro mě bude vždy béčkový) herec a celý film pravděpodobně také spadá do téhle škatulky. Ale musím říct, že já jsem se dobře bavil a několik opravdu nečekaných zvratů, včetně konce vymanili film z šedi průměrnosti. Kvalitní film, který má divákovi co říct. ()

kinderman

Snadno zapomenutelný snímek, v jehož závěrečných titulcích je to samý Bulhar, nechtěně pobaví zejména neschopným mafiánským zabijákem, který je stále znovu a znovu nasazován na svůj cíl (byť ten ho samozřejmě ihned identifikuje v sebehustším davu), a vypečeným vědcem (W.Dafoe), jemuž se sice aplauduje na konferencích, ale výsledky jeho „bádání“ se nakonec ukážou být poněkud tristními. ()

• Natáčelo se ve filmových studiích New Boyana v Sofii v Bulharsku. (Cheeker)