Snoubenci Tendo Akane a Saotome Ranma již delší čas zažívají útrapy i radosti toho, že je jejich otcové zasnoubili proti jejich vůli. V těchto šesti 25minutových dílech uvidíme například jak Shampoo přestane být do Ranmy zamilovaná, oslavíme Vánoce v domě Tendových a dozvíme se proč Akane neumí vařit. (Roby)

Subjektiv

Toto OAV se nijak zvlášť neliší od toho, co známe ze seriálu. Kvalitou je řekl bych tak na úrovni těch mírně nadprůměrných dílů TV série (nadprůměrných v rámci té série, ne obecně :)). A co nás čeká? Uvidíme Shampoo pod vlivem kouzelného amuletu, který mění lásku v nenávist, oslavíme Vánoce či se dozvíme, jak vlastně Akane vaří a pochopíme proč jsou její kulinářské výtvory nepoživatelné. A samozřejmě i něco dalšího. ()

Idaho

Je pravda, že jsem tohle OVA viděl po 14 denním maratónu, kdy jsem zhlédl kompletní seriál a královsky se bavil. Toto OVA bohužel nepřináší žádnou zvláštní nástavbu k seriálu a ani se během něj nestane to, v co jsme všichni doufali, že se stane během seriálu. Nastavovaná kaše, ano, ale kvalitní. ()

gumbo

Kvalitní OVA, která navazuje na seriál. Mě se to líbilo, drží se to kvality a na rozdíl od původního seriálu neobsahuje vyloženě špatně díly. Na toto OAV navazují ještě Ranma team vs. Pheonix, Special: Yomigaeru kioku a Ranma Super, které mají podobnou kvalitu. Tyto OAV bych zařadil k tomu nejlepšímu co Ranma nabízí. Nejsem přítel kalhotkových úchylů Happosaiovitých, takže se mi to líbilo víc než spousta dílů původního seriálu a celovečerní filmy.Zde to bylo o malinko vážnější a romantičtějšé a o to z mého pohledu lepší. 80% ()

Honza__St.

I přesto že seriál o Ranmovi hodně předčasně típli, rozhodli se tvůrci, že to nenechají být a budou pokračovat s díly pro videokazety. A dobře udělali, protože nejeden z těch dílů (většina z nich podle komiksové předlohy) patří bez diskuze k tomu lepšímu a převyšuje i většinu seriálových příběhů od druhé řady dál. Zejména Shampoo a později Akane pod vlivem šperku co mění city na čistou lásku či čistou nenávist, Vánoce u Tendových, nebo později Akane na výletě do kraje plného obřích příšer. Samozřejmě že i zde jsou nudnější části. A největší škoda je, že se to nakonec opět típlo uprostřed, místo aby se nakonec udělalo pár závěrečných dílů podle posledního příběhu z komiksu. Tady by to možná chtělo hodnotit každý díl zvlášť, ale celkově bych to viděl tak na horší 4. ()

ado7

Ktorý chlap by si nechcel vyskúšať aké je to byť ženou??? a pritom stačí len kýblik studenej vody... Japonci sú proste uchyláci, ale Manga filmy robia výborné ()