Druhá strana mince

• Česko Vztekle tvá (viac)

Terry Wolfmeyerovou (Joan Allen - Tváří v tvář, Bournův mýtus) opustil manžel. Ponechal ji na pokraji zoufalství a napospas čtyřem dospívajícím dcerám. Osamělá žena naváže neobvyklý vztah se svým navenek nevlídným sousedem Dennym Davisem (Kevin Costner - Vzkaz v láhvi, Krajina střelců). Vypadá to, že jediné co ty dva spojuje, je láska k alkoholu. Úsměvný příběh o tom, že štěstí najdeš tam, kde ho nečekáš. (oficiálny text distribútora)

cab

Terry (Joan Allen) je opustena svym manzelem, tim padem zacne pit a mimoto ma ctyri dcery o ktere je nutno se postarat. To znamena resit jejich kazdodenni nesvary vcetne prichozich milencu a kontrolovat svoji neustalou podrazdenost. Posleze navaze kontakt se svym sousedem (konecne dobry Kevin Costner), ktery tez pije a zije sam. Herecky dobre, castecne smutne, romanticke i komicke. 70% ()

Pavlínka9

Zajímavá podívaná :D :D 4 dcery, které jsou tak dokonale krásné a každá v jiné fázi života :D :D Matka s přilepenou lahví k ruce a zajímavý kamarád jejího manžela, který "utekl se švédskou sekretářkou" :) Z celého filmu si vybavuji jeho pošmurnost a negaci, která přímo stříkala všude kolem :) A hlavně - Joan Allen umí skvěle vyjadřovat názory, ve chvíli, kdy mlčí a pouze zabijácky kouká :) Aneb scéna u stolu, kdy nechá explodovat hlavu dceřinému příteli, který je stejně starý jako ona (matka) :D :D Dalo se na to koukat, ale i když máte přitom láhev v ruce, nezvládnete udržet krok s hlavní hrdinkou :) ()

kingik

Terry Wolfmeyerová je dobře situovaná žena v domácnosti a matka tří dospívajících dcer. Její spokojený život se zhroutí ve chvíli, kdy ji opustil manžel a podle všeho utekl se svou sekretářkou. Zlomená Terry se postupně mění v zahořklou a vzteklou ženskou. A pak do jejího života vstoupí osamělý soused, navenek nevlídný alkoholik a bývalý profesionální hráč baseballu. Výsledkem je pro mě divný film, který je divně vybudovaný bez pořádné zápletky, která by ho stmelila. V závěru přijde s nečekaným rozuzlením, ale to co je před tím, mě nedokázalo zaujmout. Klady: herecké obsazení je na takový film až moc dobré + některé scény působí neotřele + zajímavý závěr. Zápory: film se točí na jednom místě a připomíná svojí minimalistickou koncepcí divadelní hru - žádný náboj ve vypjatých scénách - řídká dějová linie - divně vystavěný scénář - rozvleklé tempo - řada předlouhých scén, ve kterých se nic neuděje - přepálená stopáž. Mé hodnocení: 40% ()

Falcor

Komedie??? No, pokud vidím jen úsměv, ale ne již hořkost a opodstatněný vztek za ním, tak třeba...taky ne. Každodenní opora ve sklence alkoholu v rukou stále krásné matky čtyř dcer, od pubetačky až po dospělou, není naštěstí jedinou berličkou, když zůstává nečekaně s dcerami opuštěná a nezbývá ji, než se smířit, s tím, že ji po mnohaletém manželství její chlap opustil kvůli jiné. (Téměř celý film jsem to bral jako mínus filmu, protože žádný rozumný chlap nemůže celý život "budovat" a pak zničehonic opustit takovou rodinu, jaká je zde, kvůli mladé sekretářce. Navíc Švédce. Vždyť je to všechno takový bledý, nemastný, neslaný..ehm). Alkohol je ideální složkou tlumící, ale každodenní konflikty s dcerami (hlavně když jsou jí představovány jejich milenci, muži, těhotenství - zde se divák jednak opravdu pobaví, ale zároveň dobře chápe matčinu zlobu nad některými "chlapy"), napjaté rodinné situace, většinou vzešlé mimoděk, z nedorozumění a šrámů na srdci, téměř neodhalená láska ke "zbytku" rodiny, ji nikdy nedovolí rezignovat. A navíc je zde ideální "katalizátor" v podobě sice jednoduššího, ale téměř ideálního souseda-nyní již i milence, který postupně prokazuje svůj cit a umění pohladit i nastoupit, je-li potřeba. A nakonec se i dost překvapivě a trochu krutě vysvětlí to Švédsko. A ještě dodám něco, abych ušetřil pár zbytečných pseudokomentářů - tohle stojí za to vidět. ()

Xmilden

Málokdy si pustím takhle film "ze života". Tady se dozvídáme že od jedné paní odešel její manžel. Potom si začne něco s Kevinem Costnerem. Do toho stále řeší své 4 dcery a celé to zastřeší neustálým přísunem lihovin. Takže vlastně klasika. Závěrečné vyústění mě docela překvapilo. Určitě film jen na jedno podívání. 55% ()

• Kevin Costner přibral pro svou roli 9 kg. (viperblade)
  • Scénárista Mike Binder psal scénář s tím, že hlavní roli bude mít Joan Allen. (viperblade)