Highlander, le dessin animé

• Kanada Highlander: The Animated Series

Po velké katastrofě zahrnující meteorit a nukleární zbraně, kdy byla civilizace skoro zničena, přisahali nesmrtelní, že mezi sebou přestanou bojovat a zachovají vědomosti lidstva. Až na jednoho jménem Korten, který odmítl přísahu složit. Protože ostatní nemohli porušit slovo, které dali, a zbavit se ho, ovládl brzy skoro celou zemi, tyransky vládnoucí ze své pevnosti Mogonda. Sedm století poté se narodil Quentin MacLeod, potomek slavného jmenovce z klanu Dundee. S pomocí svého rádce a průvodce Ramireze sbírá zkušenosti a znalosti na závěrečný boj. (MartyMcFly89)

MartyMcFly89

Ono se mi to líbilo, koukal jsem na to strašně rád. Animace se mi líbí, daleko lepší, než hloupé Hromkočky. No co, že to není tak dobré jako Highlander film, dám tomu pět stejně. Je to post-apokalyptické, je tak krásně zničená krajina + opuštěná civilizace. Jen mi vadilo, že tam ten dobrý nikdy nezabil ty zlé, takže ti zlí stále zůstávali. ///EDIT - Tak, je mi 20 let a viděl jsem to znovu. Bylo to stejně dobré. Tento seriál si zaslouží hodnocení nejvyšší, mezi animovanými patří mezi to nejlepší. Ač Ramirez nemá hlas Conneryho, ač rocková hudba nejsou Queeni, ač je to boj de facto slabého kluka s mocným světovládcem, je to stále dobré. A na grafické zpracování si nemůžu stěžovat. ()

SeBig

Bral bych spíš jeden film, než celý seriál. Ze začátku to působí jako fajn fantasy, ale po čase to začne nudit. Jako dítě bych to asi nesledoval. ()

Indiana

Pokud je tohle ten animovaný seriál, který si myslím, tak si moc dobře pamatuji, že někdy v době, kdy jsem chodil do druhé třídy, jsem se na to vždycky ráno s chutí díval, než jsem musel nastoupit do školy. ()

Gemini

Animovaný seriál ze světa Highlandera a ostatních Nesmrtelných z jeho světa, tentokrát zasazený do postapokalyptického světa jménem Země. Kdyby se všude nemotali nesmrtelní, kteří evidentně nikdy nedojdou ke stavu "there is only one", protože jich snad ani neubývá (a jejich snahy jsou zde těžce cenzurovány, je to přece jen pro děti), zabral by na mě daleko více. Myšlenky střetu nové civilizace s vynálezy a zvyky našeho světa jsou tu podány velmi pěkně. Samozřejmě nečekejte Endera, je to PRO DĚTI - a to je možná ten problém - Highlander totiž pro děti být nemá. Ale ať už si o komerčních snahách kdejakých držitelů licencí myslím co chci, rozhodně bych to v televizi viděl radši než Galaktický Fotbal nebo Hot Wheelz nebo podobnou bejkárnu. 60% ()