Diplomatické vztahy

V době mezinárodní krize se diplomatka snaží zvládat novou práci na pozici ostře sledované velvyslankyně ve Velké Británii i divoké manželství se slavným politikem. (Netflix)

Morholt

Valná většina dění se odehrává v kancelářích ambasád a ministerských sídel, takže je to primárně o dialozích. A ty jsou vycizelované, zábavné a sem tam hodně kořeněné. Ale je jich moc. Tvůrci to celé pojali primárně jako politické drama řízlé trochou satiry, ale kdyby sem tem ukročili to thrillerových či akčních vod, byl by seriál z mého pohledu komplexnější a mnohem zábavnější. Tím ale neříkám, že bych se nebavil a tuhle diplomatickou hru nedoporučil. Už jen kvůli Keri Russell a Sewellovi to stojí za vidění. Stejně tak baví vztahové propletence, vedlejší postavy jsou načrtnuté na výbornou a baví i reflexe dnešních problému i podobnost jednotlivých aktérů se svými skutečnými předobrazy. Tak třeba se v příští řadě trošku šlápne do pedálů. Ale i kdyby ne, rád se na ní podívám. 70% ()

k212

Tak tuto sérii politicko-diplomatických twistů a podrazů v čele s neortodoxní americkou profesionální diplomatkou a jejím pletichářským manžílkem jsem si hodně užívala. Víc než drama to vnímám jako satiru, hodně jsem se bavila dekódováním předobrazů mnoha postav a jejich vzájemného provázání! Jo a druhá sezóna by se docela hodila! ()

DaViD´82

"Thick with irony." Echt sorkinovské; zákulisní politika, vztahy na pracovišti, odsýpající dialogy, neustále v pohybu. Stojí i padá to právě na dialozích a postavách. Obojí však bez jakýchkoli výhrad obstojí nejpřísnějším měřítkům, vždy se tak navíc děje v kontrastu (politické obnažování duší během noční vyjídačky lednice apod.). Jediným zádrhelem je ústřední dějová linie, která je jak z pera rutinního konspiračního thrilleru a některé (čti veškeré krom ústředního dua a jejich "sňatku z rozumu") nadbytečné vztahové peripetie. Vůbec to nesedne k jinak velmi dobře trefené diplomatické linii, kdy se jede linie "bavíme se o něčem, ale podstatné je to, co zůstává nevyřčeno mezi řádky" a skutečná politika se "sama neudělá bez nějakého toho mytí rukou, kamarádšoftů a šedozónních kompromisů v zákulisí". | S1: 4/5 | ()

petikacka

Tvl, tak poslední politictriler pro mě byl Domek z karet a Vláda. Vláda byla z Dánska a Domek z Ameriky a tento seroš je jeho "nástupcem". Nástupcem ve smyslu velmi aktuální politické situace v Evropě potažmo ve světě a v obráceném gardu coby velvyslankyně vs. její manžel jako její mangelka a jak se s tím (ne)umí srovnat. Je to napínavé jak kšandy a pokud jste seznámeni s nynější celosvětovou politickou situací, tak to pro vás bude jako totální šupózní chuťovka a zároveň neskutečné diplomatické šachy, které se neustále hrají avšak náš ordinery world o tom nemá ani tucha a to je to nejhorší nebo nejlepší?!...Doufám, že už mají natočenou 2.sérku. Za mě naprosto uchvácených 98% ()

Axident

Kerri Russell je.... úžasná a kraluje, jakkoliv ji doplňuje skvělý Rufus Sewell. Oba si své role dokonale vychutnali, tak, že mě ani nenudily ty politicko strategické debaty manipulace. A také, že víc než thriller je The Diplomat sofistikovaná satira. Tohle se Netflixu povedlo a Russell i Sewell si rozhodně zaslouží nějakpi tu Emmy. ()