Hráč so smrťou

• Česko Final Cut (viac)

Příběh se odehrává v době, ve které je možné celý život nahrávat pomocí speciálního očního implantátu. Po smrti se tyto údaje sestříhají a vzniká tak záznam o životě každého člověka. Alan Hakman pracuje právě jako takový "střihač životů", práce ho nesmírně baví a ve svém oboru je opravdový odborník, neboť dokáže i z toho největšího zločince pomocí správného sestřihu udělat nejčistšího světce. Všechno jde hladce, dokud Alan ve své další zakázce neobjeví člověka z vlastních chmurných vzpomínek, který měl být dávno mrtvý... (oficiálny text distribútora)

Han22

Jestli se mi na tomhle filmu něco líbilo, tak to byl především herecký výkon Robina Williamse. Jeho postava zlomeného muže, který se nikdy nevzpamatoval z dětské tragédie a místo toho aby žil svůj život radši prožívá a třídí životy jiných je jednoduše skvělá a táhne film dopředu a myslím, že se může přiřadit k té skvělé galerie tragédů, looserů a bláznů, které již Robin vytvořil. Samotný film? Myšlenka s nahráváním životů je jednoduše geniální, ale zpracování to sráží, spousta věcí není vysvětlených nebo dořešených - motivy odboje, proč je Bannisterů záznam tak důležitý a hlavně jak k čertu může jeden člověk projet a zmapovat za pár dní celý lidský život? A ta thrilerová linka se směšně akčním finále (které je jak z jiného filmu) působí dost nezajímavě. Celkově ale mírně nadprůměrné inteligentní sci-fi, které mě prostě jen příliš nesedlo. ()

Lhurgoyf

Nastala doba, v ktorej si môžete celý váš život pomocou špeciálneho očného implantátu zaznamenať. Nahrávanie sa deje neustále z pohľadu vašich očí. Po smrti človeka je možné tieto údaje extrahovať a na špeciálnom zariadení prehrať. Keďže život je (niekedy až) príliž dlhý, záznam je treba zostrihať. Alan Hakman je práve taký "strihač životov", práca ho vskutku baví a je v nej ozaj výborný. Dokonca dokáže i z toho najväčšieho špinavca správnym "životným zostrihom" spraviť najčistšieho svätca. Počas jednej zákazky však v zázname objaví človeka z vlastných utrápených spomienok, ktorý mal byť dávno mŕtvy... Robina Williamsa mám vskutku rád a práve kvôli nemu som sa na tento film veľmi tešil. Jeho herectvo sa v posledných rokov výrazne zlepšuje a "zťemňuje". Po výbornom filme Expres Foto sa nám opäť predstaví v takmer rovnakej hereckej úlohe tichého, odovzdaného, tajomného a trochu desivého chlapíka s vlastným tajomstvom. Zatiaľ čo filmu trošku ubližuje len mierne nadpriemerná réžia, a scenár, ktorý by zaslúžil výraznejšiu dejovú líniu, naopak ho vyzdvihuje výborná kamera Tak Fujimota a nááádherne tajomná hudba Briana Tylera. Vďaka týmto elementom budete tento atmosferický film s napätím sledovať až do konca a to s príjemným mrazením vzadu na chrbte... ()

Fr

Implantát ZOE. ,,Všechno co vidíte umíme zaznamenat!“ Alan Hakman je střihač. Dokáže zhlédnout věci, na které jiní nemají žaludek. Po smrti vezme nahrávku života a u udělá z ní Vzpomínku. Co na tom, že výsledkem je třeba lež. Je to práce. Tak jako ,,Vzpomínka na pana Bennistera“. Ale každej má svoji špatnou vzpomínku...... . Originální příběh, bezvadnej R.Williams, o napětí se stará ,,jeho“ tragická událost. Ač se to může zdát málo, díky režii, hudbě a kameře jste stále udržování v takovým zvláštním napětí. A pak je konec a mě bylo líto, že to končí takhle neskutečně divně. ()

GREGOIRE

Velmi zajímavý námět. Celý film stojí a padá s Robinem Williamsem. Ten je jedním slovem vynikající. Přesto se při kvalitě námětu vkrádá myšlenka, zda s jiným režisérem nemohl film vyznít ještě o trochu lépe. Především v závěru jsem měl dojem zbytečné uspěchanosti. 86 minut je v tomto případě málo (třeba na víc nebyly peníze) - inu, zhuštěný final cut :). Přesto jde především díky Williamsovi o nadprůměrný snímek se zvláštní atmosférou prolínání časových rovin. ()

D.Moore

Film s množstvím výborných nápadů, opravdu skvělým výkonem Robina Williamse a povedenou hudbou Briana Tylera. Kazí ho jen drobné skvrnky, ovšem není jich právě málo (například že nikdo neprověřuje střihače, jestli (ne)mají implantát), a proto jsou čtyři hvězdičky tak akorát. Za ten nesmírně emotivní pohled do vlastní minulosti bych méně ani dát nemohl. ()