Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

sedm.1

Jim Carrey,aneb jak hluboko lze klesnout.Naprosto vtipu zbavená slátani,slaboučký děj,přizemi hrající Carrey(ano,jsem příznivec jeho pitvoření se),pro mě zatím jeho nejhorší film.NUDA,NUDA,NUDA. ()

BMAJTZ

Usmevne vtipne zabavne. Neni co dodat hlavne teda prvni pulka byla neskutecne zabavna. Bohužel hromada nedostatků to sráží do průměru. ()

herr_carter

Zase jsem po dlouhé době výborně bavil u sledování Jima Carreyho. Tentokráte s minimem jeho gumovým ksichtů a pazvuků, o to srandovnější jsou ale zase scénky, kterak se manželská dvojice s dobrým morálním základem rozhodne fixlovat.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Rudinsky

Zdravá, príjemná a miestami aj vtipná lightovka, ktorá ničím neurazí, a dokonca na Jima sa celkom dobre aj pozerá... Tea Leoni je kočka na vyhľadanie, a Alec Baldwin sa úlohy zhostil taktiež solídne. Jednoducho zdravých 70 percent, pre niekoho možno aj viac...Takéto jednohubky vedia spríjemniť unudený večer. ()

iXtr3m3

Chvíľami zábavné, chvíľami nudné, chvíľami vydarené, chvíľami spackané. Jim Carrey skvelý, Téa Leoni do počtu. Priemer. ()

cab

Chvilemi nedotahnute az trapne a chvilemi vtipne. Tod typicky problem novodobych americkych komedialnich pokusu, kterym je i nejnovejsi film (JIm Carrey) tentokrate hrajiciho Dicka, ktery ztrati nove vydobyte povyseni a potazmo i praci ve firme diky jejimu necekanemu krachu (vse ma napodobit skandal okolo Enronu). S pomoci sve manzelky (Téa Leoni) se nicmene nevzdavaji a vyvijeji veskere usili dostat se co nejrychleji zpet na nohy, coz ne vzdy konci uspechem. Zakonceni je z rise idealu a pohadek...60% ()

wosho

Jak praví klasik: NIC PROTI NIČEMU. Párkrát jsem se zasmál, po větčinu filmu jsem měl takový ten lehký úsměv na tváři. Bohužel z takového námětu by se dalo vytěžit mnohem víc, než příjemná oddychovka. ()

Hopper

Ľahký nadpriemer, Carrey je celkom znesiteľný a až na krátke okamihy neprehráva a nesnaží sa stiahnuť celú pozornosť na seba, Leoni moc k nemu nepasuje a chémia tu nesedí. Samotná komédia je celkom svižná, niektoré situácie sú však až príliš vycucané z prsta a krajne nevieryhodné. Samozrejme, aký by to bol film bez happy-endu... ()

dopita

Film by se dal rozdělit na tři třetiny. První je o tom, jak Dicka povýšili a hned na to je celá společnost vytunelována (**). Ve druhé Dick nejdřív bezúspěšně shání práci, aby nakonec s Jane pochopili, že se k penězům nedostanou jinak, než krádežema. Takže se z nich stávají novodobí Bonny a Clyde (**). A ve třetí se rozhodnou natrhnout prdel Alecu Bladwinovi, což byl tunelář, kterej se na krachu Dickovi firmy napakoval (****). Každá třetina je dost odlišná a jak z jinýho filmu, ale naštěstí ta nejlepší je ta poslední. Jim Carrey je celkem fajn, Alec Baldwin nemá chybu a Téa Leoniová mě spíš otravovala než bavila. Celkově spíš průměr. ()

Paity

Na to, že Jim Carrey točí často totální blbosti se tohle ještě docela povedlo. Spíše jde však o čistou jednohubku. ()

ChrisBa

Nefunguje to ani ako komédia a už vôbec nie ako dráma alebo krimi(to asi ani nechcelo byť).. bohužiaľ pri takomto hereckom obsadení by som čakal omnoho viac. Je to tak priemerné, až je to podpriemerné.. vzhľadom na to, že ma nezaujalo skoro vôbec nič na rozdiel od iných priemerných filmov, tak nedám ani 3* ()

Schuldiner odpad!

Byl sem na tom tenkrát v kině... Odcházel sem nasranej!!! Takovou nudu sem v kině eště nezažil... Jestli sem se pousmál 2x, tak je to hodně. ()

Sairina

Vtipný film s velmi dobrou ústřední dvojcí, škoda jen, že to není fikce, ale bohužel je to skoro podle skutečnosti a ta moc k smíchu není. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)