Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

Jenda

Po několika dramatech přišel Jim Carrey s novou komedií, která má v sobě několik hodně dobrých v tipů a nenudí. Jim je sice docela stařec, nejlepší léta s Lhářem, lhářem a Acem Venturou už jsou dávno pryč, ale stále stojí za to. ()

Mgb21

Příjemná komedie. Ještě bych klidně přidal půl hvězdičky navíc za některé skvělé gagy v podání Carreyho. Ale jinak podle mě film postrádá trochu víc zajímavější a překvapivější scénář. Všechno je tak trochu předvídatelné. ()

Bauer

V celku solidní, příjemná avšak průměrná komedie, která poukazuje na to, jak se člověk dokáže dostat do finanční tísně a poté, jak se z této tísně vyhrabat pomocí zločinů. V této komedii je velká škoda Jima Carreyeho, protože zde bohužel nevyužívá svůj komický talent, nedělá téměř žádné grimasy a nemá žadné hlášky. Samozřejmně najde se zde pár vtipných scén ale je jich opravdu velmi málo. Krásná Téa Leoni se výborně hodí ke Carreyemu a hlavně předvádí dobrý výkon. Nic méně mně tato komedie nebavila, tak jak jsem si představoval a má docela hodně nudných momentů. Nejelpší ovšem ze všech herců byl Alec Baldwin, který měl dostat více prostoru. Každopádně jsem se hodinu a půl slušně bavil! ()

Sawy

Když o tom teď tak přemýšlím,byla asi pěkná blbost chodil na tohle do kina,přesto jsem se celkem slušně pobavil.Taková příjemně nenáročná oddychovka s výborným Jimem Carreym a možná ještě lepší Téou Leoni.Trochu mi tenhle film připomínal Dannyho parťáky.Nečekejte od toho komedii století a nemůžete být zklamaní.70 % ()

Lucasion

Tak tady se Jim fakt nechytá! Dick Harper (Jim Carrey) se spolu s manželkou ocitají v těžké životní situaci a rozhodnou se dělat radikální řešení. Carrey nemá šanci se předvést, ať už je to scénářem nebo samotným filmem. Fakt je, že se žádných gest či hlášek nedočkáme. První polovinu se film snaží nějak uvést do příběhu a ten druhý se už pouze veze v zažitém duchu. Snímek je bez nápadu či humoru. (45 procent) ()

Shaqualyck

Vtipná a místy pěkně kousavá kritika moderního "amerického snu" na pozadí vcelku podařené komedie. Výborný Jim Carrey opět řádí jak černá ruka a potvrzuje, že v Hollywoodu není a zřejmě ani dlouho nebude většího komediálního talentu (pánové z Frat Packu prominou). Téa Leoni drží krok s hlavním hrdinou víc než dobře a v šílených eskapádách svého manžela často překonává. Pravda, není to nějaká kulervoucí taškařice, ale já jsem se docela příjemně bavil a jako oddechovku na sobotní odpoledne bych se nebál tuhle rodinnou komedii komukoliv doporučit. ()

Handle

Film, který potvrzuje, že lidem ''sviním'' se bohužel daří někdy víc. Jinak příjemná oddychovka, která sice není nijak extra převratná a dalo by se z ní vytěžit víc, ale spousta scén Vás tam rozhodně pobaví! :) Jim Carrey i Téa Leoni byli skvělí a to bylo asi největší plus filmu. ()

codeas

Jim Carrey tak jak ho známe. Zajímalo by mě jak hodně v tomto filmu improvizoval, vzhledem k tomu že ten film je mu skoro ušitý na míru.Téa Leoni mě okouzlila už ve filmu "Otec rodiny", zde předvedla že umí i komediální žánr. ()

BoPo

Dlho som nevidel, opravujem, fakt dlho som nevidel tak dobrú americkú komédiu. Príjemné prekvapenie, ktoré ponúklo atraktívnu zápletku a dokázalo z nej vytrieskať predovšetkým sympatickú manželskú dvojicu bojujúcu s radou nešťastných príhod. ()

MoiJe

Usadila som sa s nesmelým prianím, nech je to aspoň trochu pozeratelné... a veľmi milo prekvapilo. I keď si už vlastne teraz, po týždni, nespomínam, čím. ()

corpsy

Dá sa povedať, že Jim Carrey v poslednej dobe zachraňuje takmer každý film, v ktorom sa ukáže. Nieje to síce pecka ako filmy z jeho rannej tvorby, je však zaujímavá tým, že je to vlastne príbeh zo života ponorený do naozaj vtipnej kaše. ()

DEXTER099

Klasický Carrey a jeho bláznovství,jinak film o to kam člověk zajde když je vše na hovno.Nic víc,ale není to film kde má člověk hledat nějakou hloubku,ale spíš se pobavit a to tu na můj vkus bylo pomálu,spíš je to takový hořký humor když víte,že v reálu se takové věci stávají často a vtipkovat u toho moc nejde.Za mě 50% a tři hvězdy. ()

SaNcHeZ_cz

Tak nějak na půli cesty zůstal tenhle snímek o jednom vypečeném páru, který je zahnán tíhou do krajní situace. Nápaditost nelze upřít, nicméně jsem nenašel důvod, proč by mě děj na plátně měl zajímat. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)