Dickovi Harperovi (Jim Carrey) sa konečne vyplácajú roky jeho tvrdej práce. Po dlhom čakaní je povýšený na viceprezidenta spoločnosti Globodyne, svetového lídra v oblasti konsolidácie médií. Potom, čo na svojej novej pozícii strávi jeden deň, je však Globodyne potopená ekonomickou katastrofou.Náhla zmena vrtkavej šťasteny urobila Dickovi, ktorý si nestihol našetriť žiadne peniaze na horšie časy, poriadny škrt cez rozpočet. Miesto horších časov prichádzajú rovno tie najhoršie. Dick a Jane (Téa Leoni) s hrôzou sledujú, ako z ich života postupne miznú luxusné autá, pompézny dom a aj priatelia z vyššej spoločnosti. Dick, ktorý hral celý život podľa pravidiel a cieľavedome smeroval k tomu, aby zaistil sebe a svojej rodine pohodlný život, nie je pripravený vzdať sa svojho amerického sna. Tvrdá lekcia od jeho amorálneho zamestnávateľa mu však vnukne skvelý nápad: pokiaľ bolo kradnutie dosť dobré pre jeho šéfa, je dosť dobré i pre neho. Spolu so svojou milujúcou ženou sa preto rozhodne naplánovať veľkolepú pomstu a dať veľkému biznisu poriadnu príučku. (TV Markíza)

castor

Je to na hranici tří a čtyř, ale v mých očích jde o zdařilou komedii, kterou do nadprůměrných vod tahá stálice Jim Carrey, který nejednou dostává prostor pro improvizaci. Nabízí nám jeden gag za druhým, řadu příjemně vypointovaných situací, i zajímavé režijní zkratky. Dick Harper si žije více než solidně, má milující manželku, hodného synka, slušnou práci v prosperující firmě i dobře střižený trávník. Jenomže jednoho dne se celý jeho život obrátí vzhůru nohama a dle známého "v zoufalé chvíli děláš zoufalé věci".. však sami uvidíte.. Nepochybně zábavná komedie, u které je ale patrné, že mohla dopadnout ještě o krapet lépe!! ()

viperblade

Věřte tomu nebo ne, ale já MÁM rád Jima Carreyho. Fakt že jo. Filmy, jako jsou Maska, Lhář, lhář nebo Blbý a blbější považuju za výborné komedie. Ale u Dicka a Jane, ať se snažím sebevíc, nemohu dát více než 3 *. A proč? Možná proto, že u některých scén jsem kroutil hlavou, neboť mi nebylo jasné, čemu že jsem se to měl smát. Pochybuju, že za pár týdnů si vzpomenu, o čem že tenhle film byl, nebo že si ho budu chtít pustit. ()

Spooner

Spíše průměrná oddychovka než třeskutá zábava a jedna ze slabších komedií Jima Carreyeho. I když on je pořád asi největším kladem tohodle filmu a zkouší vyšťourat vtipy i z ničeho. Bohužel Tea Leoni a režisér mu moc nepomáhaj, tak v tom chudák zůstal sám. Škoda. ()

Mahalik

Nechápu co proti tomuhle filmu máte? Je to příjemná komedie u který si budete klátit smíchy. Jim Carrey a Téa Leoni jsou přímo dokonalá dvojice a když spolu vykrádaj kavárnu, musíte si je zamilovat. 85% ()

Xmilden

Když nemáte peníze na to abyste si to koupili, tak si to jděte prostě ukrást. Filmu vládne neochvějně Jim Carrey převlečený v jednu chvíli za ženskou a také nekomplikovaný příběh s překvapivým závěrečným zjištěním, že charita leze do peněz. 65% ()

Jamal

Jim Carrey dokáže i ze scénáře na kterém by pohořel kdejaký komik udělat alespoň podívanou při které se pobavíte a ani ne moc ponudíte. I když na jeho Masku nebo Ace Ventura to zábavně rozhodně nemá, spíše se to podobá i tak trošku zápletkou zkrachovance Bruce Allmighty, ale i tak je to jeden z jeho horších filmů, které jsem doposud viděl ( a jsou to snad od roku … všechny). Je to docela dobrá podívaná do kolektivu, protože i když vám ujde jedna scénka, tak vám to rozhodně chybět nebude. (( :: ()

nunka

Nekonečná absencia vtipu, zaujatia a vlastne to bol len ďalší americký gýč na vypatlanie šedej mozgovej..Afektované herecké výkony prekombinované s vatovým scenárom. Absolutne to nestálo za to...! ()

Fiftis

Vzhľadom k niektorým recenziám som sa na tento film celkom aj tešil, aj keď predsa len vo mne hlodali pochybnosti. Mal som pravdu a po pravde, keby nebolo gumovej tváre Jima Carreyho, tak by sa ani nebolo načo pozerať. Mdlú zápletku však ani jeho grimasy nezachránili. Zápletka by nemusela byť zase tak zlá. Sľubuje komédiu, ktorá sa však neudiala. Zasmial som sa tak 2x. To je tak asi všetko. Cítil som z toho až prílišnú snahu o to, aby daný moment bol naozaj vtipný a výsledok vyznieva dosť kŕčovito. Aspoň že sa ako vždy dalo dívať na krásnu Téu Leoni a tak sa pri tomto filme dalo aj vydržať. ()

Shakers

No čakal som trochu lepšiu komédiu a namiesto toho som dostal Jima Careyho, ktorý je bez roboty a vykráda so svojou manželkou banky.Ale miestami som sa aj zasmial, zas až taká hrôza to nebola Jim je ešte stále dobrý herec a dokáže utiahnuť film. 65% - 3* ()

ajuska

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale nakonec dávám čtyři, protože mi to připadá přeci jenom trochu silnější než pouhý průměr. Velice sympatická komedie s humorem, který je sice velice jednoduchý a prvoplánový, ale dokáže pobavit. Finty mají skvělý spád a na film tohoto druhu i ideální stopáž, herecké výkony mi také seděly a je jen škoda, že tu není trochu více scén, kdy se Dick a Jane pomalu vydávají na cestu zločinu a potenciál nejrůznějších přepadení zůstává poněkud nevyužitý. ()

JohnnyD

Po tom, čo sa Jim odobral hrať dramatické role, jeho komédie už nedosahovali geniálnych výšin ako v zlatom období 94-97. Fun with Dick and Jane je jednoznačne najlepšia Jimova post-Truman Show komédia. Vtipná je od začiatku až do konca, i keď podobne ako pri Bruce Almighty, stredná (najzábavnejšia) časť je krátka a mohla by byť viac rozpracovaná. Rozpracovaný je však úvod - a to až príliš. Kým sa dostaneme k tomu na čo čakáme, ubehne aj 30 minút. To nemení nič na fakte, že úvod je tiež presýtený gagmi a humorom, akurát ak viete, o čom je film, budete na to čakať a ono sa to akosi dlhšiu dobu nebude dostavovať... Čo sa týka hercov, je to dokonalé. Carrey/Leoni sú úžasná dvojka a zohratý komediálny pár. ()

Boogeyman

Na Carreyho poměrně civilní, přesto dost ztřeštěná, ale velmi zábavná komedie ve stylu klasik osmdesátých let s Chevy Chasem nebo Stevem Martinem. ()

Indiana

Tak tohle mě teda brutálně zklamalo. Čekal jsem svižnou komedii, u který se budu gebit a dočkal jsem se jen průměrného filmu, který sice ze začátku vypadá hustě, ale tak po 15 minutách všechny vtipné scény končí a přichází jedna velká nuda, kdy jen koukáte na Jima Carreyho a Téu Leoniovou, jak krachujou a prodávaj všechno, co maj (a jen tak mimochodem, je to natočené pekelně nudně). Scény, kdy se z nich stanou lupiči, taky za moc nestojí a Alec Baldwin je docela dobrej, ale dostal málo prostoru. Prostě je to možná příjemný snímek na sobotní odpoledne, ale zagebil jsem se u něj asi dvakrát a fakt ukrutně nudil, nicméně není to úplně za 2*, spíš za 3*, ale vzhledem k tomu, že v tom hraje Jim Carrey - král komedií, tak to musim setřít o něco víc. ()

Ruut

Tohle je podle mě nenáročná a originalní + nevtíravá komedie 21 století. Klidně kdykoliv kdekoliv si ji dam rád znova. ()

Allien.9

Co se stane, když vás vyhodí z práce, hrozí vám vystěhování a zbývá vám už jen váš partner? Vymyslíte spolu geniální plán alá "Dannyho parťáci", protože když to funguje ve filmech, vy to zvládnete taky. Dick a Jane Harperovi si cestu zločinu představují jako Hurvínek válku a podle toho to pak taky vypadá. No jo, ale co dělat, když jste prostě slušňák?:-) Trošku mě mrzí, že film, který měl k dispozici takhle nadějné téma + Jima Carreyho s Téou Leoni, nedokázal dopadnout lépe. Pár komických scén se najde, to neříkám, ale jinak nic, co by si člověk dal do Topky. ()

k212

Já nevím ... v podstatě mi Jim Carrey vyhovuje daleko víc ve svých umírněných rolích, protože zvířecího detektiva a blbce blbého jsem poslala do kytek už při prvním shlédnutí. V podstatě mi na tomhle filmu nic nevadí, má krátkou stopáž, je celkem vtipný, má sociální zabarvení a naučnou pointu. No budiž, přesto je to kus, který si asi znovu nepustím, protože mu pro atraktivnost něco chybí!??? ()

Sobis87

Existují dva druhy komedií. V prvním se tvůrci nevkusně snaží nacpat do filmu co největší množství gagů a nezajímá je jejich kvalita, jež bývá u takových filmů silně proměnlivá. Příkladem za všechny je například série Scary Movie nebo většina "teen" komedií. Můžeme ale narazit i na komedie, které jsou pojaty seriózněji. Počítejte s nižším počtem gagů, ale jejich kvality jsou většinou na vyšší úrovni a málokdy sklouzávají až k trapnosti či fekálnímu humoru, který je nyní mezi mládeží tak oblíbený. Finty Dicka a Jane patří právě do té druhé skupiny. Příběh není otrokem všemožných vtípků, ale naopak samotné gagy se podřizují právě příběhu, nejsou do filmu vsunuty jen pro to, že by to bylo vtipné, ale spíše vyplývají ze situací, kterými hrdinové procházejí. Nestane se vám tedy, že se v příběhu o manželském páru zlodějů objeví něco, co by samotným příběhem nemělo nic společného. Nikdo zde na nikoho nečůrá, nekrká a vtipy nejsou omezeny jen na padání postav na všemožné způsoby. Příběh není nudný, dokáže zaujmout, takže mi ani nevadilo, že na nás tvůrci nepouštějí všmožné vtípky každou půlminutu. Film se naopak v pár okamžicích naladí na vážnější strunu, aby nás ale hned nato zase rozesmál. Co se týká obsazení, Jim Carrey a Téa Leoni prakticky neslezou z plátna. Jim Carrey zde už moc nepředvádí svou zběsilou mimiku a pojal svojí roli serózněji. Což neznamená, že se nedočkáme jeho typických grimas nebo až groteskních pohybů. Naopak, stačí si vzpomenut na přepadení obchodu, kdy se mu zasekne pistole v kapse. Téa Leoni také podává uspokojivý výkon a je Jimovi solidním spoluhráčem. Dále bych ještě zmínil Aleca Baldwina, který si, jak už je u něho zvykem, střihl menší roli, ve které se příliš nenadře. Díkybohu, protože je tak nevýrazný, že by žádný film sám neutáhl. Pokud se tedy chcete pobavit u vkusné a nenáročné komedie s kvalitním scénářem a hereckými výkony hlavních protagonistů, nebudete určitě zklamáni. ()

Jordan

zatiaľ najslabší (celovečerný) film jima carreyho: pár kostýmov, pár pesničiek a pekná téa to sotva ťahajú na slabé 2, a to i napriek detailíkom ako trávnik, štekajúci pes a španielsky hovoriaci syn - to už je totiž klasická, tradičná výbava hollywoodskych rodinných komédií a dá sa s tým narábať oveľa zábavnejšie; je to síce krátka, no predsa len nezáživná nuda; nevidel som pôvodnú komédiu, ktorej je tento nepodarok remakeom, s jane fondovou, no nechápem, že do tohto jim (nielen herecky, ale aj produkčne) šiel, je to slabé; a judd apatow na scenári? - sa tiež veľmi nepredviedol; ruku na srdce: aké je vlastne morálne posolstvo tohto filmu? veľmi zvrátené - vskutku skazená vizitka hollywoodu; záver je úplný riedky čaj, no proste - zabudnúť, že ste to videli, vôbec nie je hanba... ()

Kudly4

Jak se dá lehce, ze dne na den, dostat na mizinu. V šestnácti letech, bych se asi smál, dnes už to na mě vůbec neplatilo, ale pustil jsem si to k obědu a dokoukat se to dalo. Průměrná komedie s Jimem. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)