Sedmnáct let, to je ten nejhorší věk, jaký může dívku z dobré rodiny potkat! Stejně jako každý rok, i o letošních prázdninách odjíždí rodina kapelníka Horatia Robinsona na dvoutýdenní dovolenou do Catskills, místa plného tance a hudby, romantických plaveb po jezeře i klidných procházek po pláži. Starší z Robinsonových dcer - Patti, má však tentokrát randění s chlapci zakázané, protože je podle přísných rodičů přeci ještě dítě, a zároveň už ve věku, kdy je nutné jí všechny „ženské záležitosti“ překazit. O něco mladší Melba, které se zatím lýtka tolik nezapalují, tak může paradoxně mít na prázdninách víc volnosti. Jenomže Demi Armendez, krásný a zámožný Kubánec, o tajné rodinné dohodě nic neví, a Patti mu během úvodní večeře stihne padnout do oka i ušpinit moučníkem oblek, obojí asi zároveň. Billy Finlay, syn majitele hotelu, by rád získal Melbinu přízeň, a Pattina starší a zkušenější kamarádka Valerie chce Demiho jen pro sebe! (dopitak)

dopitak

V hudebním dokumentu o slavných muzikálech MGM To je ale zábava! se objevuje hned celá řada známějších ale i méně známých muzikálů. Mně padl do oka (díky ukázce, ve které Debbie Reynolds a Carleton Carpenter zpívají písničku Aba Daba Honeymoon) právě tento muzikál, a po náročných peripetiích jsem si ho konečně po několika týdnech shánění mohl pustit. Veselý příběh Robinsonových z jejich letní dovolené představuje spíše zklamání, písniček je málo (což nevadí, kdykoliv má film dobrý děj), kromě zmíněné Aba Daba Honeymoon jsou všechny spíše nevýrazné, zápletka je zbytečně triviální a ve filmu tak nenajdete jediný moment, který by vám v paměti přetrval déle. ()

MacGuffin

H. - Jane Powell (Polly Robinson); Ricardo Montalban (Gomez Armendez); Louis Calhern (Horotio Robinson); Ann Harding (Katharina Robinson); Phyllis Kirk (Valerie Stresemann) ()