Campbell

Únavně dlouhý film o feťákovy co zabíjí ostatní aby dostal co chce. Film je strašně roztahaný a to tak že jsem u něj asi 2x klimbnul. Navíc vyplňovačky jsou kecy a romance která mi taky totálně nesedla. Film by se dal sestříhat tak na 70 minut, takhle film působí strašně dlouze. Rains je sympatický ale nezachrání to nudný scénář kde se často nic neděje. Bohužel pro mě zklamání a nuda. ()

Oktavianus

Sice jsem chvíli přemýšlel, zda kvůli skvělému Claudu Rainsovi nedat lepší hodnocení, ale nakonec mi dvě hvězdy přijdou akorát, protože slušných posledních cca 15 minut těžko vyváží předchozích 75 minut nezáživného kostýmního dramatu. Kolonky "horor/mysteriózní" jsou úlet, dalo by se o nich přemýšlet v Dickensově předloze, ale ne v tomto filmu, který navíc ze všech možných konců (Karlík Dickensů knížku nedopsal, protože v nejnapínavější chvíli umřel, prý existuje na 2000 seriózních pokusů o závěr) vybral ten pro diváka roku 1935 nejméně dramatický. Takže tudy cesta nevede. Výborný je pouze Rains a jeho postava - když říká krásné Rose "You look very lovely" tím svým pekelným chraplákem, celkem chápu, že jeho city neopětovala a měla z něj spíš strach. ()