Till the End of the Moon

• Čína Chang yue jin ming yue zhao qian feng (viac)

Li Susu (Lu Bai) se vydává na nebezpečnou cestu do minulosti, aby zachránila svět před temným pánem démonů. S odvahou přijímá identitu smrtelnice Ye Xi Wu a stává se manželkou Tantai Jina, zajatého prince a budoucího pána démonů. Je odhodlaná ho zničit kvůli jeho strašlivým zločinům, které má spáchat v budoucnosti. (Kvalik)

Faramir

Jedno čínské přísloví praví: "Když máš čtyři svatby se stejnou ženou a pokaždé to nedopadne dobře, pak asi děláš něco špatně." :-) ()

skretik

po dlhom case mi neda nenapisat o nejakom seriali... ten soundtrack ma total chytil za srdce. Pribeh silny, dobry, nenatiahnuty, obcas grafika troska pokulhavala, ale ten soundtrack je tak 1000%... Naj piesen pre mna je Mysterious bird od Sa Ji (pre tych, ktori budu hladat, nech maju hladanie jednoduchsie, je aj na youtube). Prosim si viac takychto serialov!! ()

Gada

Páni, tak to mě dostalo. Jedním slovem - nádhera. Vypráví se zde příběh o době, kdy byl svět sužován démonickým bohem Tantai Jinem. Li Susu odvážná žena, která má důvod k pomstě, je vyslána do časů před 500 lety, aby zabránila pánu démonů ve zlo se proměnit.  Když se s ním shledává je člověkem ( princem), zjišťuje, že se narodil bez emocí a od mala je lidmi jen šikanován. To ho asi vede k touze po moci. Nesmí zemřít, protože kdyby se tak stalo okamžitě se díky zlé kosti v démona promění.  A teď začíná dech beroucí milostný příběh, který Vás nenechá v klidu. Budete jak na horské dráze. Láska, nenávist a zase láska, nenávist s příměsí všeho ostatního. Seriál Vás vtáhne do krásného prostředí, přenádherných kostýmů, šperků, účesů - bude to pastva pro oči. Další asi z nejlepších věcí na tomto fantazy je herectví hlavního představitele. Jeho ztvárnění antihrdiny je prostě dokonalé. Naprosto mě dostala jeho schopnost zprostředkovat tak širokou škálu emocí a to pouze očima. ANO, byl chladnokrevný, strašidelný, všehoschopný, ale celou dobu jsem si nemohla pomoci a fandila mu. Vypadal tak krásně - hluboce elegantně - no myslím, že uchvátí nejedno srdce. Hlavní žena také velmi dobrá, mocná, konečně neufňukaná hrdinka. Chemie mezi nimi na 100%. Určitě to není dokonalé, ale doporučuji pro fanoušky fantasy a romantiky. Doufala jsem v jiný konec - tak nějak jsem to ale čekala... nemůžu jinak než 5* - bylo to prostě úžasné!!!! ()

Amalberga

Někde po desáté epizodě jsem seriál vzdala. Hlavní herci hráli dobře a prvních několik epizod vypadalo slibně. Jenže pak scénáristi ve snaze nás šokovat neustále měnili motivaci Tantai Jina (chce Li Susu zabít, nebo ne? - cítí k ní něco, nebo je celou dobu jen vypočítavý? A pokud je celou dobu vypočítavý, tak jeho činy nedávají smysl a pokud mu na Li Susu záleží, tak to smysl taky nedává!). V epizodách se také objevovaly různé podzápletky, které nebyly příliš zábavné a taky pro hlavní zápletku měly nulový přínos. ()

TedyM

POZOR obsahuje spoilery! Znáte ten pocit, když po shlédnutí seriálu litujete, že jste na něj začali koukat? Tak to je pro mě přesně tento případ. Jsem docela překvapená kolik lidí ho miluje a jak vysoké hodnocení napříč internetem má. Přitom začátek měl slušný rozjezd. Nesmrtelná Li Susu se vrací o pět set let nazpět, aby zabránila zrození pána démonů, který má světu přinést zkázu. Najde však slabého a týraného Tantai Jina, který je nejvíc ze všeho k politování. Všemi, kteří k němu měli jakýkoliv vztah, byl zrazen. A tady začíná cesta utrpení, která nemá konce. Li Susu jako jeho manželka Ye Xi Wu, která ho mimochodem v minulosti taky týrala, mu několikrát zachrání život a vzbudí v něm emoce/lásku, které nikdy neměl. Ta přitom sleduje vždy pouze svůj cíl (zničit ho) a není jasné, jestli ho opravdu začíná mít ráda nebo ne. Aby toho nebylo málo, dovídáme se, že Tantai Jin a Ye Xi Wu/Li Susu byli manželé i v božském světě a jejich romance byla také plná zrady, zklamání, nenávisti a nedůvěry. Přitom by stačilo vynechat obvyklé "lžu pro jeho dobro". Celkově hezká pasáž v království Jin končí defacto smrtí všech hlavních postav a člověk by si řekl "super, záchrana světa se podařila". Bohužel scenáristé jsou nejspíš sadisti, kteří pro Tantai Jina trpícího evidentně Stockholmským syndromem a posedlostí, připraví 500 let mučení. Čímž to nekončí... žije si moc v klidu? Uděláme z něj terč lidské nenávisti a zkusíme nejspíš co ještě vydrží. Tím se dostáváme k další nekonečné pasáži "kdo další bude na temné straně", "lžu pro tvoje dobro" a "obětuji se pro svět". Bohužel ani závěrečná katarze se nekoná. Doteď nevím co si toxické lásce ústředního páru myslet. Tantai Jinovy motivy jsou zřejmé - zamiloval se do toho, kdo ho poprvé v životě v kritické chvíli neopustil a byl na něj hodný. Ale Li Susu? Milovala ho, nenáviděla? Chtěla se mu pomstít nebo pomoct? Má to asi vyznívat jako osudová láska, ale trošku to zavání. Někdy je opravdu lepší jít, když už si navzájem ubližujeme tolik, že to nejde snést. Asi by se toho dalo napsat spousta, ale co se seriálu nedá upřít, že je svým způsobem originální. Rozhodně nečekejte lehkou romanci, spíš se psychicky připravte na cestu utrpení společně s hlavním (i vedlejším) párem i ostatními postavami. Za vyzdvihnutí stojí výkon ústředních herců, zejména Luo Yun Xi jako Tantai Jin předvádí úžasný výkon. Zdá se, že toto je typ seriálu, který budete buď milovat nebo nenávidět. Já se řadím do druhé skupiny. ()