Hráči z Indiany

Basketbalový trenér Norman Dale byl v padesátých letech minulého století hvězda. A každý tým pod jeho vedením byl předurčený k vítězství. Každý hráč, který byl ochotný podvolit se jeho mnohdy drsným a nesmlouvavým metodám, měl šanci dotáhnout to opravdu vysoko. Ale našli se i tací, kteří chtěli jít vlastní cestou. A proto má také Norman Dale nyní poslední šanci, jak po útoku na vlastního hráče zachránit svoji téměř mrtvou koučovskou kariéru. Jeho novým a možná posledním týmem se stává družstvo ze zapadlé lokální střední školy v Indianě, které se vždy potácelo na chvostu tabulek a nikdy neokusilo, jak vlastně vypadá opravdová košíková, což se nejvíc projevuje na jeho hráčích, hejskovitých dlouhánech s minimální herní morálkou a ještě menším citem pro zodpovědnost. A Daleovi je jasné, že v tomto družstvu se bude muset mnohé změnit. Otázka ale zní, zda tentokrát nezmůže víc než autorita obyčejná lidskost. Svoje hráče z Indiany dovede ke hvězdám v legendárním sportovním dramatu režiséra Davida Anspaugha držitel dvou Oscarů Gene Hackman. (oficiálny text distribútora)

Jonash87

Jako menší jsem tento film měl velmi oblíbený a zhlédnul jej několikrát. Gene Hackman hraje parádně, a i když tak trochu předpokládáte, jakým směrem se bude film ubírat, baví vás to a fandíte onomu basketbalovému týmu, co to jen jde. A není nouze ani o emotivní scény... Budu si to muset dát někdy znova! ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli zničíte tenhle tým, tak Vás upozorňuju, že já osobně Vás přivážu ke kolejnici a odvleču za hranice okresu." Chtěli řádnýho, bohabojnýho muže s křesťanskou morálkou a dostali trenéra Dalea. To se tak někdy stává v místech, kde se za pokrok považuje druhej traktor v rodině. Já jsem byl z "kliďase" Dalea nadšenej od prvního zpražení přechytralýho vidláka a cestu Hickory Huskers si užívám pokaždý, když se kolem mě mihne. Není dokonalá, ale pořád mě dost baví. ()

progression

Výborný film z basketbalového prostředí podle skutečného příběhu. Výborný Gene Hackman v roli trenéra, zajímavé role pro Dennise Hoppera i Barbaru Hershey, uvěřitelní studentští představitelé i většina basketbalových scén, jen jsem si při novém shlédnutí filmu (a s novým "dabingem") opravdu ale opravdu nemohl zvyknout na pokyn "Pauza !". To jsem si vždycky musel na vydejchání dát time-out :-) ()

misterz

Jednoduchý príbeh, presne podľa šablóny s prvkami, ktoré diváka ľahko chytia za srdce - stroskotanec tréner, družstvo na posledných priečkach, najlepší hráč so smutnou minulosťou, alkoholik, obyvatelia mestečka s vysokými očakávaniami, zdrvujúco napínavé finále s hviezdnym športovým koncom.... Teda žiadne prekvapenie. No bolo to zahrané s gráciou Gene Hackmana, takže celkový pocit z filmu išiel o triedu nahor. Nadpriemer. 75/100 ()

PogoJoe

První zhruba hodina byla fajn. Z Gene Hackmana srší jako vždy charisma na míle daleko, venkovští burani jsou správně buranovití a film šlape podle klasické šablony. Pak už se to ale začíná kazit a předvídatelný konec byl pro mě vyloženým utrpením. Hudba je strašná, protivná, rušící a ten neustále se opakující motiv mě už vážně iritoval. Vše začíná být kýčovité, trapné, nic nepřekvapí. Chybí tomu něco navíc - aspoň troška originality, nějaké překážky, vtip, lepší dialogy. Takhle je to jen průměrný sportovní film odehrávající se v 50. let, který mě ve výsledku moc nebavil. ()

• Během jedné z her, hrají Hickory proti Decatur. Režisér se narodil v Decaturu v Indianě. (c.tucker)
  • Herec, který hrál Jimmyho Chitwooda (Maris Valainis) byl jediný hráč Hickory teamu, který nehrál středoškolský basketbal. (c.tucker)
  • Hlasatel finálového zápasu je Hilliard Gates, který komentoval finále i ve skutečnosti. (KucC)